قصاص خواننده رپ منتفی شد

0

موسیقی فارس-عسگر قاسمی‌آقباش، وکیل مدافع حمید صفت ضمن اعلام خبر تبدیل قرار بازداشت موقت او به وثیقه گفت به نظر می‌رسد بحث قصاص موکلش منتفی است.

عسگر قاسمی‌آقباش ضمن اعلام این خبر که دادگاه با درخواست موکل او، حمید صفت (خواننده رپ) مبنی بر تخفیف  قرار بازداشت، موافقت کرده و به این ترتیب قرار بازداشت موقت به وثیقه تبدیل شده است، گفت: زمان تشکیل دادگاه بعدی بستگی به اقدامات دادسرا دارد و این حکم به این دلیل صادر شد که کمیسیون هفت نفره پزشکی به این نتیجه رسید که در مرگ متوفی، بیماری‌های او تاثیری 50 درصدی داشته است که از موجبات تخفیف در قرار بازداشت به حساب می‌آید.

قاسمی‌آقباش افزود: امروز (شنبه، پنجم خرداد) با درخواست وثیقه موافقت شد و ظرف امروز یا فردا حمید صفت آزاد می‌شود. وثیقه صادر شده برای او، 600 میلیون تومان است و با توجه به این تخفیف، به نظر می‌رسد بحث قصاص منتفی خواهد شد و دادسرا بعدا به غیرعمد یا شبه‌عمد بودن قتل خواهد رسید.

28 مرداد 96 بود که وقوع یک فقره مرگ مشکوک از طریق یکی از بیمارستان‌های پایتخت به کلانتری 145 ونک اعلام و با حضور مأمورین در بیمارستان و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد پیرمردی 66 ساله به علت اصابت جسم سخت به ناحیه سر و شکستن جمجمه فوت کرده است. متوفی قبل از مرگ گفته بود توسط پسر همسرش، حمیدرضا صفت مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. حمیدرضا صفت، خواننده رپ همان روز با مراجعه به کلانتری 145 ونک خودش را به مأموران معرفی کرد و از آن زمان تاکنون در بازداشت موقت به سر می‌برد.

 

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید