«باغ سرنوشت» با صدای سراج منتشر شد

0

موسیقی فارس-هم‌زمان با فرارسیدن بهار طبیعت، حسام‌الدین سراج قطعه‌ی «باغ سرنوشت» را برای گسترش «صبر»، «بخشش» و «رضایت» در جامعه، منتشر کرد.

«باغ سرنوشت» نام قطعه‌ای است که در «همایش ملی صبر» و با حضور مقامات عالی‌رتبه‌ی کشور در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی رونمایی شد.
حسام‌الدین سراج خواننده‌ی قطعه‌ی «باغ سرنوشت» است. این قطعه برای گسترش «صبر»، «بخشش» و «رضایت» و به سفارش ستاد ملی صبر تهیه شده است.
سراج درباره‌ی چگونگی اجرای قطعه‌ی «باغ سرنوشت» می‌گوید:‌ این قطعه برای گسترش مهربانی و صبر در جامعه تهیه شده و هدفش کمک به کسانی است که با اشتباه‌هایشان دچار بُحران شده‌اند. کسانی که می‌توانند توسط شاکیانشان بخشیده شوند و در آستانه سال نو و بهار به جمع خانواده‌هایشان بازگردند.
او ادامه می‌دهد: این قطعه به سفارش «ستاد ملی صبر» اجرا شده و این ترانه بخشی از حرکت بزرگی است که برای گسترش صبر و مهربانی در جامعه تلاش می‌کند. ترانه‌ی قطعه‌ی «باغ سرنوشت» را عبدالجبار کاکایی سروده و مضامینی نوع‌دوستانه دارد. ملودی این قطعه را هم خودم کار کرده‌ام و تنظیمش را آقای داوود ورزیده انجام داده است.
این خواننده‌ی موسیقی ایرانی با اشاره به لزومِ گسترش صبر و بخشش در جامعه می‌گوید: کمک به افرادی که ناخواسته و با اشتباه در بحرانی قرار گرفته‌اند در سطح جامعه ضروری است؛
صدها فرشته بوسه بر آن دست می‌زنند / کز کار خلق یک گره بسته وآ کند
دوستانی که در ستاد ملى صبر زحمت می‌کشند و فعالیت می‌کنند تلاششان برای کمک به ترويج فرهنك صلح و بخشش و بردباري در جامعه و نيز حل مشكل كسانی است که ناخواسته گرفتار بُحران‌ها شده‌اند. به قول حافظ:
چو غنچه گر چه فروبستگی‌است کار جهان / تو همچو باد بهاری گره‌گُشا میباش
سراج درباره‌ی معضلات امروز جامعه و مقایسه‌ی جامعه‌ی امروز با گذشته، می‌گوید: جامعه‌ی قدیم ما خلوت‌تر و متکی به اعتقادات و قائل به برکت و رحمت بود و در کل فضای بسیار بهتری داشت. البته جامعه‌ی امروز ما هم اوضاع خوبی دارد اما گاهی خصلت‌هایی در آدمیان نمود پیدا می‌کند که علتش شاید رفتن به سمت مدرنیستم است. حرص اقتصادی در جامعه حاکم شده و افراد سعی می‌کنند در مسائل مادی از هم سبقت بگیرند؛ در حالی که قدیم مردم در مسائل معنوی از هم سبقت می‌گرفتند.
او ادامه می‌دهد: افرادی که علاقه‌مند به فرهنگ رحمت و برکت هستند تلاش می‌کنند که جامعه را به سمت سلامت، خیر و برکت ببرند و همدلی‌ها را زیاد کنند. این تلاش خیرخواهانه است. جامعه ما نیاز دارد که به این سمت برود؛ کمک به زیردستان و کسانی که مشکلات مالی دارند ضروری است.

امید محبی دبير ستاد ملی صبر معتقد است، موسيقي اصيل و سنتي می‌تواند در خدمت ترويج خصلت‌های اصيل فرهنگی باشد.
محبی می‌گوید: قطعا تلاش براى تعالى و اشاعه رفتارهاى لطيف انسانی همچون صلح، بخشش و صبر؛ نيازمند ابزاری است که بتواند این ظرافت‌ها را به بهترین شکل بیان کند. بی‌شک هنرِ موسیقی یکی از موثرترين شيوه‌ها برای بیانِ این مفاهیمِ بزرگ است و قطعه‌ی «باغ سرنوشت» هم برای ترویج صلح، بخشش و صبر در جامعه ساخته شده است.
دبير ستاد ملى صبر از هموطنان دعوت كرد تا همراه با فرارسیدن فصل بخشايش و رويش دوباره طبيعت، با پيوستن به پويش بزرگ اجتماعى #من_میبخشم ببخشند تا شاهد رويش شادى و اميد بيشتر در جامعه باشيم.

در ادامه می‌توانید قطعه‌ی «باغ سرنوشت» را با صدای حسام‌الدین سراج بشنوید:
انتهای پیام/

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید