طنین “هزار صدا” در ارسباران+عکس

0

موسیقی فارس_مرضیه فخار:مسابقه استعدادیابی هزار صدا، پس از چند دوره اجرای موفق، امروز بیست و یکم  آذرماه در حالی برگزار شد که تنها یک روز از خاکسپاری تورج شعبانخانی می‌گذشت. از همین رو آرش نصیری مجری و طراح هزار صدا، این برنامه را به مرحوم شعبانخانی تقدیم کرد.
این مراسم پس از پخش کلیپی از مرحوم تورج شعبانخانی رسما آغاز شد و کارشناسان این برنامه آقایان مرتضی لطفی، امیرحسین کاشانیان، مهدی موسوی و مهران عباسی به روی سن رفتند. طبق روال برنامه هزار صدا هر کدام از شرکت کنندگان می‌توانستند یک اثر از ساخته‌های خود و یک اثر از قطعات اجرا شده را بازخوانی کنند.

مهدی حسینلو اولین نفری بود که به روی سن رفت. او آهنگ “حواسم نبود” را اجرا کرد، سپس با سه تار قطعه “آشفته حالی” استاد تجویدی را باز اجرا کرد. سپس به مناسبت نزدیک شدن به سالروز وفات بابک بیات، کلیپی نوستالژیک مربوط به تیتراژ برنامه کودک به نام “علی کوچولو” که مرحوم بیات آهنگساز آن بودند نیز پخش شد. جالب این‌که خواننده این تیتراژ خانم الهه حمیدی هم در مراسم حضور داشتند.

شرکت کننده دوم امیر سالار شریفی از اصفهان بود که بر روی سن حاضر شد و اولین آهنگ خود را اجرا کرد که با استقبال تماشاگران نیز مواجه شد. کار دوم او قطعه “ای یار غلط کردی” با صدای علیرضا عصار بود که با همخوانی حضار همراه شد.

بعد از شریفی، حمید آرام روی سن رفت و قطعه‌ای به نام “گمشده” را اجرا کرد کار بعدی او هم “خاطرات تو” از سیروان خسروی نام داشت.

محمدغدیرزاده شرکت کننده بعدی مراسم هزار صدا بود که قطعه “قدم زدم” را اجرا کرد. سپس آرش نصیری از بابک قادری، دوست و همراه تورج شعبانخانی خواست تا به روی سن رفته و قطعه ای را به یاد آن مرحوم اجرا کند. اما قبل از آن بخشی از مصاحبه مرحوم شعبانخانی پخش شد. سپس بابک قادری قطعه ای را به زیبایی تمام اجرا کرد طوری که تماشاگران چند دقیقه بی وقفه او را تشویق می کردند.

و اما آخرین شرکت کننده مهدی قاسمی بود که قطعه “پایان خوب” را اجرا نمود،  سپس آهنگ “همه اون روزا” از رضا صادقی را باز خوانی کرد.

دست آخر نیز مرتضی لطفی پشت پیانو رفت و امیدافخم روی سن آمد تا  قطعه ای را دو صدایی اجرا کنند. مرتضی لطفی آهنگ قاب عکس را به یاد پدرش خواند سپس آرش نصیری از کارشناسان و شرکت کننده ها خواست روی صحنه بیایند و نتایج مسابقه را اعلام کنند. کارشناسان برنامه امیر ارسلان شریفی را شایسته عنوان برگزیده این رقابت دانستند و همچنین لوحی به رسم یادبود به وی تقدیم شد. لطفی وافخم هم لوح های یاد بودی را از دستان مهدی موسوی دریافت کردند.

گفتنی است مهمانان ویژه این مراسم عادل فلاح، معروفی، شهاب شهرزاد، مجید صالحی ، دکتر افشار، نرگس جعفری، کوروش اسماعیلی، آرامش رامک و… بودند.

گزارش تصویری موسیقی فارس؛

اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید