«هزار و یک شب» با اجرای ارکستر مجلسی، کنسرت می شود

0

موسیقی فارس- ارکستر مجلسی رسا با رهبر میهمان بهنام ابوالقاسم اول و دوم شهریور ماه «هزار و یک شب» را به تالار رودکی می آورد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، کنسرت هزار و یک شب به مدیریت هنری مظفر نبیلی و خوانندگی پوریا اخواص اجرا می شود.

ارکستر مجلسی رسا، فعالیت حرفه ای خود را در سال 1389 به شکل کوارتت زهی با نوازندگی شاهرخ صدیقیانی(ویلن اول)، علیرضا طاهبازاده (ویلن دوم)، الهام عادلی زاده(آلتو) و مظفر نبیلی(ویلنسل و سرپرست) آغاز کرد و آثاری را از دوران باروک، کلاسیک و رمانتیک اجرا نمود. در پاییز سال 1390 ارکستر رسا با تعداد 15 نفر و رهبری فهیم ممتازی به صورت ارکستر زهی مجلسی فعالیت خود را پیش گرفت.

این ارکستر در سال 1392 به رهبری رامیار بهزادی در بیست و نهمین دوره جشنواره بین المللی موسیقی فجر شرکت کرد و عنوان دوم بخش رقابتی را بدست آورد همچنین در سال 1393 ارکستر رسا تمرینات خود را زیر نظر منوچهر صهبایی ادامه داد و در سی امین دوره مسابقات جشنواره موسیقی فجر عنوان گروه برگزیده را کسب نمود.

ارکستر مجلسی رسا در سال های اخیر با همکاری نوازندگان و سولیست های اروپایی به فعالیت پرداخته و آثاری در ایران و خارج از ایران به اجرا گذاشته است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید