مخالفت با دلمردگی مردم این باردر نماز جمعه

0

موسیقی فارس-سارا تقی نژاد: یادمان باشد مردم نیاز به شادی و خنده حلال وتفریح غیر مخرب دارند .ما چه  برای شادی و تفریح حلال مردم؟ اسلام ، دین شادی و نشاط و سرزندگی است و دلمردگی  و افسردگی را نمی پسندد.
این گوشه ای از سخنان حجت السلام والمسلمین مختاری ، امام جمعه ساوجبلاغ در خطبه های دیروز نماز جمعه  بود.
ایشان در بخشی از سخنان خود با اشاره ای به برگزاری کنسرت ها در سطح کشور گفت:
اخیرا نگرانی نسبت به برگزاری کنسرت ها در شهرستانها مطرح شده است. در این باره باید یدآوری کنم که:
اولا :هرکنسرتی مشکل ندارد .اما اگر کنسرتی متضمن گناه و معصیت باشد چه در نوع موسیقی و چه در نوع اجرا و یا بستر ساز ناهنجاری اجتماعی و یا نا امنی اخلاقی باشد مسئولین امر باید از برگزاری آن ممانعت کنند.
ین خطیب نماز جمعه همچنین گفت: باید به نقطه ای برسیم که همه ی مردم شهر بدون دغدغه  از نا امنی اجتماعی وآثار مخرب فرهنگی در برنامه ها شرکت کنند و یک نفر با شادی  و نشاط و به دور از مشکلات اخلاقی  و ناامنی اجتماعی داشته باشیم .البته ما از همان ماه اول حضور در شهرستانها این کار را شروع کردیم .مصلای هشتگرد(ساوجبلاغ)اولین مصلای کشور است که هر جمعه قبل از نماز،تئاتر و طنز اجتماعی را برگزار می کند اما قطعا کافی نیست.

امام جمعه ساوجبلاغ  به همراه مسئول شورای فرهنگ عمومی این شهرستان ، خود را حامی هر ایده و طرح خلاقانه ای دانست و از همه فعالان فرهنگی ،هنرمندان و هرکسی که انقلاب و کشورش را دوست دارد دعوت کرد که با همکاری و همیاری هم دست به دست هم دهند وبسترشادی و تفریح حلال را فراهم آورند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید