حسین علیزاده: والدین نیز می توانند مخرب عمل کنند/ صداوسیما موسیقی را جزو فرهنگ نمی داند

0

موزیک فارس: در حاشیه مراسم رونمایی از پوستر جشنواره موسیقی جوان، کنفرانسی خبری تشکیل شد که در بخش هایی از آن، حضور حسین علیزاده به عنوان داور جشنواره بسیار خبرساز شد.
حسین علیزاده یکی از شناخته شده ترین آهنگسازان و نوازندگان موسیقی اصیل ایرانی در جهان است که بارها نامزد دریافت جایزه گرمی نیز بوده. وی در کارنامه خود، دریافت نشان شوالیه (بالاترین نشان افتخاری دولت فرانسه) را نیز می بیند ولی از گرفتن آن امتناع ورزید و دلیل این امر را ایرانی بودنش خواند و معتقد بود که این نشان ارتباطی به فرهنگ و هنر شرقی و خصوصا ایرانی ندارد. علیزاده در طول فعالیت هنری اش رویکردی اصلاح محور نسبت به ساختار فرهنگی ایران داشته است و همیشه سخنانش پیرامون بنیان های غلط حاکمیتی در زمینه فرهنگ و هنر چرخیده. این بار نیز نوک پیکان نقد او به سمت صداوسیما و البته خانواده های ایرانی است.
به گزارش ایسنا حسین علیزاده در این مراسم سخن از مساله حضور کودکان در برنامه های استعدادیابی تلوزیون به میان آورده و گفته: شرایطی خواهیم گذاشت که آیا یک بچه از لحاظ فکری به سن بلوغ رسیده است که برای شرکت در برنامه تلوزیونی تصمیم بگیرد یا نه؟ به نظرم جشنواره( جشنواره موسیقی جوان) با این موضوع جدید باید برخورد جدیدی داشته باشد.

علیزاده در ارتباط با نقش خانواده ها در این زمینه نیز چنین گفت: والدین می توانند مخرب عمل کنند و این می تواند به ضرر بچه باشد.
وی در ادامه افزود: سال ها گفتیم و معتقدیم که حتی یک نفر در صداوسیما، فکر فرهنگی ندارد. صداوسیمایی که موسیقی را جزو فرهنگ نمی داند، فکرش ضدفرهنگی است.

گفتنی است سیزدهمین دوره جشنواره ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی و مشارکت گسترده اساتید موسیقی کشور، توسط انجمن موسیقی ایران با همکاری بنیاد رودکی و با حمایت دفتر موسیقی و معاونت امور هنری وزارت فرهنگ برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید