دومین همکاری احمد کامیار و محمدجلیل عندلیبی پیش از انتشار آلبوم

ایران مولانا نماهنگ ملی میهنی منتشر کرد

0

«خاک عزیز» نوای میهنی که غم دارد

موسیقی فارس– قطعه تصویری «خاک عزیز» با صدای احمد کامیار منتشر شد.
«خاک عزیز» قطعه ای است در دستگاه همایون با آهنگسازی محمدجلیل عندلیبی و آواز احمد کامیار. این اثر که شعرش را عندلیبی سروده، گروه نوازی است متشکل از همنشینی 6 ساز متعارف موسیقی اصیل ایرانی.
کارگردانی قطعه تصویری «خاک عزیز» را مسعود مفرد بر عهده داشته است.

محمد جلیل عندلیبی، سالار عندلیبی، آراس رجبی و محمد گل عنبر به عنوان نوازندگان گروه موسیقی مولانا در این قطعه حضور داشته اند.
محمد جلیل عندلیبی وفادار به فرم کلاسیک تصنیف سازی در موسیقی ایرانی، این بار فضای دستگاه همایون را برای خلق اثری ملی میهنی برگزیده و برخلاف آثاری که در سال های اخیر با این عنوان معروف شده اند و غالبا با بهره گیری از ارکسترهای شلوغ غربی حماسه هایی نه چندان باورپذیر را ارائه کرده اند، با استفاده از سازبندی موسیقی اصیل ایرانی حماسه را با غم عجین کرده و با نگاهی اجتماعی و واقع گرایانه «خاک عزیز» را تصنیف کرده است.
احمد کامیار از سال 66 تا 71 در کلاس آواز علیرضا افتخاری (در هنرستان موسیقی اصفهان) ردیف های سید حسین طاهرزاده را آموخت و برای افزایش شناخت از مکتب اصفهان در کلاس های علی اصغر شاهزیدی و دیگر اساتید این شیوه آوازی حاضر شد.
در سال 75 به محضر استاد محمدجلیل عندلیبی راه یافت و سولفژ، تئوری موسیقی و ردیف سه تار عبدلله دوامی را نزد او فرا گرفت. در ادامه در تار و سه تار را نزد همایون یزدانی و هدایت الله سیاره آموخت. «شب آرزو» اولین آلبوم این خواننده موسیقی ایرانی است که در سال 88 با آهنگسازی همایون یزدانی منتشر شد.

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید