گزارش آخرین تمرین ارکستر ملی در تالار رودکی؛

تمرین ارکستر ملی با رهبری رازمیک اوحانیان+عکس

0

موسیقی فارس_پانیذ رحیمی: ارکستر ملی ایران این روزها به رهبری رازمیک اوحانیان در حال تمرین و آماده‌سازی گروه برای کنسرت روز بیست و هشتم آذرماه ۱۳۹۸ است. 

 

سایت موسیقی فارس برای تهیه گزارش از آخرین جلسه تمرین ارکستر ملی به محل تالار رودکی رفته است تا از نزدیک شاهد آخرین مرحله از پروسه آماده‌سازی اعضای ارکستر باشد، در ادامه گزارش موسیقی فارس را به قلم پانیذ رحیمی می‌خوانید؛

 

رازمیک اوحانیان که در نقش سرپرست ارکستر فعالیت می‌کند مدیریت جلسه تمرین را برعهده داشت. وی که یکی از باسابقه‌ترین چهره‌های موسیقی ایران محسوب می‌شود به عنوان رهبر میهمان ارکستر ملی را هدایت خواهد کرد.

 

همانطور که از اعضای ارکستر ملی ایران انتظار می رفت بارزترین مولفه حاکم بر تمرین، نظم و انضباط بود، این فاکتور حیاتی در کنار توانایی نوازندگان چیره دست سبب شد تا شاهد هماهنگی هرچه بیشتر بین تک تک اعضاء ارکستر باشیم.

 

ساموئل گالستیان سولیست آواز فولکلور (خواننده گروه تیار) و واهان بادالیان سولیست آواز کلاسیک و سارو بغوسیان نوازنده دودوک نیز تکمیل گر این هارمونی باشکوه بودند.

 

قطعات متنوعی توسط گروه نواخته شد که غالبا از بین آثار فاخر موسیقی ارمنی بودند. قطعاتی از کمیتاس، خاچاطوریان، آودیسیان و لوریس چکناوریان برای اجرا در شب ارمنی موسیقی ایران آماده شده است که امروز با دقت و وسواس اوحانیان مورد تمرین قرار گرفت.

 

این در حالی است که چندی پیش لوریس چکناوریان ضمن حضور در تمرین این ارکستر به پدیده بودن این اجرا اشاره کرد و گفت: از ابتدای افتتاح تالار وحدت که من در آن زمان رهبر ارکستر و اپرا بوده‌ام، اولین بار است که در طول تاریخ این تالار چنین اجرایی با عنوان “شب موسیقی ارمنی ها” روی صحنه می رود. وی در ادامه بر مهم بودن قطعات تاکید کرد و به دعوت هنردوستان کر و ارکستر پرداخت.

 

این اجرا که در آستانه سال نو میلادی به روی صحنه خواهد رفت، در روز پنجشنبه ٢٨ آذر ماه ، در دو سانس ساعت ١۵:٠٠ و ٢١:٣٠ در محل تالار وحدت اجرا می‌شود. علاقه‌مندان به حضور در این ارکستر می‌توانند از طریق سایت ایران کنسرت اقدام به تهیه بلیت نمایند.

 

 

گزارش تصویری موسیقی فارس از این جلسه را ببینید؛

 

 

اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید