آلبوم جدید یگ گروه خاص

کوارتت کاسته به «ایستگاه دو» رسید

0

موسیقی فارس-آلبوم دوم گروه «کوارتت کاسته» تحت عنوان «ایستگاه دو» صبح امروز توسط نشر موسیقی هرمس منتشر و روانه بازار موسیقی شد.

به گزارش موسیقی فارس، کوارتت کاسته که بانی آن احسان صدیق است، در اواخر سال ۹۱ و در سیر تکاملی پروژه قبلی او به نام «تریو احسان صدیق» شکل گرفت؛ محصول تریو احسان صدیق آلبومی با عنوان کاسته بود اما کوارتت کاسته آلبوم اولش با عنوان «ایستگاه یک» را در سال ۱۳۹۴منتشر کرد.

«ایستگاه یک» با اقبال مخاطبان جدی‌تر موسیقی، منتقدان داخلی و خارجی همراه بود؛ این گروه پس از انتشار آلبوم «ایستگاه یک» کنسرت‌های متعددی در هلند، فرانسه، اتریش، مجارستان، اسلواکی، ایتالیا، ترکیه و گرجستان اجرا کرد. آلبوم دوم این گروه تحت عنوان «ایستگاه دو» امروز صبح توسط نشر موسیقی هرمس منتشر و روانه بازار موسیقی شد.

احسان صدیق درباره آلبوم جدید کوارتت کاسته گفته است: «این آلبوم فضای خیلی متفاوتی نسبت به کار قبلی ما ندارد اما گروه کمی یکدست‌تر شده و بعضی‌فضاها که در آلبوم اولمان هم بود، در ایستگاه دو بیشتر به آن پرداخته شده است.»

مشکل بتوان برای کوارتت کاسته سبک مشخصی قائل شد چرا که در آن می‌توان عناصر متنوعی از موسیقی جز معاصر، مینیمال، موسیقی مقامی، ریتم‌های محلی و موسیقی کلاسیک یافت که توجه ویژه‌ای بر بداهه‌نوازی نیز دارد.

منبع: فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید