صدای شجریان حق الناس است

0

موسیقی فارس-هفدهمین جشن تاسیس خانه موسیقی ایران ۱۰ مهرماه در تالار وحدت برگزار شد.
این مراسم در حالی برگزار شد که مهمانانی چون میلاد کیایی،هنگامه اخوان،حسن همایون فال،محسن رجب پور،محمد موسوی ( ناشر) ،فریدون شهبازیان،لوریس چکناواریان،بیژن بیژنی،حمید رضا نوربخش،شهرداد روحانی،داریوش پیرنیاکان،وحید تاج،محمد سریر ،میر زمانی و علی مرادخانی در سالن حضور داشتند.

جشن هفدهمین سالگرد تاسیس خانه موسیقی

از نکات برجسته مراسم تجمع عده بیشماری از هنرمندان که خواستار نشستن در ردیف اول بودند بود.در گوشه دیگر وحید تاج در حال انداختن عکس سلفی با همسرش بود.
با شروع آیاتی از قران مجید هنوز هنرمندانی که خواستار نشستن در ردیف اول بودند در حال بحث با یکی از مسئولان بودند. در همین هنگام ارکستر خانه هنرمندان به رهبری محمود میرزایی قطعه سرود جمهوری اسلامی را نواخت.
وقتی محمد سریر به روی صحنه امد که اجرایی داشته باشد نخست خواست بدون میکروفون برای حضار صحبت کند وقتی دید صدایش را کسی نمی شنود به سمت میکروفن رفت در این هنگام یک گربه از بیرون به روی سن امد وتوجه همگان را به خود جلب کرد با صدای سازهای ارکستر وخنده جماعت از سالت خارج شد. بعد از این اتفاق محمد سریر پشت تریبون قرار گرفت وطی سخنانی گفت: امشب رونمایی از ارکستر خانه هنرمندان است ،این ارکستر از جوانان ۲۰ ساله تشکیل شده است،خیلی خوشحالم که به بلوغ رسیده است.
وی افزود: امشب دو قطعه را این ارکستر برای شما اجرا می کند نخست قطعه چراغ خانه که ان را تقدیم می کنم به شادروان مجتبی کاشانی پایه گذار نهاد های خیریه. قطعه دوم هم به نام شیرین وفرهاد است که به شجریان تقدیم می کنم.
در ادامه مراسم کلیپی از فعالیت های خانه موسیقی پخش شد که در هنگام پخش این کلیپ شهرام ناظری هم به سالن آمد.
نوربخش در ادامه طی سخنانی گفت: امسال ما بیانیه نداشتیم ،قرار شد مسائل وچالش های اهل موسیقی را مرور کنیم از چالش هایی که دغدغه اصلی ما بود ، نخست اشتغال جوانان ، دوم ممانعت بانوان از کار بانوان هنر مند در موسیقی وبحث لغو کنسرت ها در نقاط مختلف کشور است ،اخیرا گروه موسیقی در قم اجرایی داشت گروهی بود که از لحاظ محتوی شعر و… مشکلی نداشت ولی برای این گروه حاشیه ساخته اند.موسیقی را ابزار دعواهای سیاسی نکنید،اگر بخواهیم دنبال حاشیه باشیم حاشیه ای پیدا می کنیم.
نور بخش گفت:صدای استاد محمد رضا شجریان حق الناس است در ماه رمضان این صدای اسمانی رو از مردم دریغ کردند امیدوارم این مسئله حل شود امیدوارم بتوانیم با کمک دولت این مسایل را حل کنیم.
در بخش موسیقی نواحی از پیشکسوتانی چون عثمان کیم نه ای و حسین طیبی تقدیر شد .همچنین از احسان عبدی پور نوازنده سرنا و علی اسدی نوازنده کرنا هم تقدیر به عمل امد.
در ادامه مراسم دو استعداد جوان به نام های علی قنبری و مبینا یوسفی به روی صحنه امدند و برای حضار اجرایی داشتند.

 

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید