با حضور پرشور اهالی موسیقی و پیشکسوتان این عرصه

چهارمین جشن سالانه موسیقی ما برگزار شد

0

موسیقی فارس-شبنم ظهیریان: جشن سالانه موسیقی ما 25 آذرماه در تالاروحدت برگزارشد. برای این جشن که قرار بود از ساعت 18:30 آغاز شود، برنامه های متنوعی در نظر گرفته شده بود که  اجرای زنده «کاکوبند» ازاولین برنامه های تدارک دیده شده بود .پس از آن کلیپی از دوره های قبلی برگزاری جشن سالانه «موسیقی ما» به نمایش درآمد.

بعد از این بخش سیامک انصاری روی صحنه حاضرشد و از نامگذاری چهارمین جشن خانه موسیقی به نام «جشن همدلی هنرمندان موسیقی» یاد کرد.

اهدای جوایز بخش کارشناسی

در بخش آلبوم برگزیده مدرن،کلاسیک ایرانی و ملل،آلبوم «دیور تیمنتو» ساخته احمد پژمان تندیس طلایی را دریافت کرد.

احمد پژمان بعد از دریافت جایزه خود گفت:« اصلا فکر نمی کردم جشن سالانه موسیقی ما تا این حد خوب برگزار شود.»

همچنین در بخش آلبوم برگزیده با کلام موسیقی سنتی و اصیل ایرانی ، آلبوم «طریق عشق» به آهنگسازی پرویز مشکاتیان و خوانندگی محمدرضا شجریان ، در بخش بهترین آهنگساز تلفیقی و تجربی ، آلبوم «داماهی» با هنرمندی گروه داماهی ، در بخش بهترین آلبوم موسیقی بی کلام موسیقی سنتی، اصیل و معاصر ایرانی، آلبوم «در سکوت باغ» به هنرمندی زنده یادان جلیل شهناز و حسن کسایی ، در بخش بهترین آلبوم برگزیده موسیقی تلفیقی و تجربی به انتخاب کارشناسان آلبوم «تمام ناتمام» گروه پالت ، در بخش بهترین آهنگساز موسیقی سنتی و معاصر ایرانی به انتخاب کارشناسان، سهراب پورناظری آهنگساز آلبوم «رگ خواب» ، در بخش بهترین آلبوم موسیقی فیلم ، آلبوم «رگ خواب» به هنرمندی سهراب پورناظری و همایون شجریان ، در بخش بهترین آلبوم پاپ – راک ، آلبوم «منشور» به خوانندگی کاوه یغمایی و در بخش ترانه سرای برگزیده ،زنده یاد افشین یداللهی از جمله برگزیدگان بودند.

در بخش بهترین آهنگساز موسیقی پاپ ،تندیس طلایی به علیرضا افکاری برای آلبوم های «سی سالگی» و «رویای بی تکرار» اهدا شد.

علیرضا افکاری بعد از دریافت تندیس خود عنوان کرد: «می خواهم این تندیس طلایی را به دخترم نیکا تقدیم کنم که در آینده، موسیقی ایران به او افتخار خواهد کرد.»

تندیس طلایی بهترین آلبوم موسیقی پاپ به آلبوم «امیر بی گزند» با هنرمندی بهروز صفاریان و محسن چاوشی اهدا شد.

 

در بخش شعر برگزیده موسیقی پاپ، راک و تلفیقی در شاخه کارشناسی، اثر «لالایی» سروده افشین مقدم تندیس طلایی را دریافت کرد.

افشین مقدم بعد از دریافت تندیس خود گفت: «من نیت کرده بودم وقتی این جایزه را گرفتم، آن را به دکتر افشین یداللهی تقدیم کنم و امشب خوشحالم که این اتفاق افتاد.»

تندیس طلایی بهترین تنظیم کننده موسیقی پاپ نیز به هومن نامداری رسید.

 

اهدای جوایز بخش مردمی

در بخش بهترین آلبوم با کلام موسیقی سنتی و اصیل ایرانی ، آلبوم «از تنهایی گریه مکن» به آهنگسازی ابوالفضل صادقی نژاد و خوانندگی سالار عقیلی ،در بخش بهترین قطعه تلفیقی و تجربی ،قطعه «لالایی» به آهنگسازی علیرضا افکاری و علی زندوکیلی، در بخش آلبوم تلفیقی و تجربی ،آلبوم «رگ خواب» با هنرمندی سهراب پورناظری و همایون شجریان و در بخش بهترین قطعه موسیقی سنتی و معاصر ایرانی ، قطعه «ابر می بارد» به آهنگسازی سهراب پورناظری، تنطیم بردیا کیارس و خوانندگی همایون شجریان و دربخش بهترین آلبوم پاپ – راک، آلبوم «دوئل در آینه » به خوانندگی رضا یزدانی از جمله آثار و افرادی بودند که موفق به دریافت تندیس طلایی شدند.

در بخش آلبوم موسیقی پاپ به انتخاب مردم، آلبوم «سی سالگی» به خوانندگی احسان خواجه امیری تندیس طلایی را دریافت کرد.

احسان خواجه امیری با قدردانی از عوامل اجرایی آلبوم گفت: « برای من باعث افتخار است که برای سومین بار این جایزه را دریافت می کنم و از همه دست اندرکاران سایت موسیقی ما تشکر می کنم که چنین جمعی را برای اهالی موسیقی فراهم کردند.»

در بخش بهترین قطعه موسیقی پاپ شاخه مردمی قطعه «عاشقانه» به خوانندگی فرزاد فرزین تندیس طلایی را دریافت کرد. فرزاد فرزین بعد از دریافت تندیس گفت:«بسیار خوشحالم که مردم این قطعه را برای تندیس طلایی انتخاب کردند.»

در بخش بهترین قطعه موسیقی پاپ (داخل آلبوم)  قطعه «عشقم این روزا» به خوانندگی محمد علیزاده تندیس طلایی را دریافت کرد.محمد علیزاده بعد از دریافت تندیس اظهار کرد: «به لطف و عنایت خداوند سال هاست که از مردم جایزه می گیرم اما خوشحالم که این هدیه را در جمع فرهیختگان موسیقی دریافت کردم.»

 

در بخش جایزه ویژه صدابرداری نیز ستاد برگزاری جشن سالانه موسیقی با یادی از زنده یاد ناصر فرهودی تندیس طلایی خود را به قاسم عابدین صدابردار پیشکسوت موسیقی ایران اهدا کرد.

در بخش بهترین کنسرت گذار نیز تندیس طلایی به انتخاب تهیه کنندگان و ناشران به موسسه «هرمس» به مدیریت رامین صدیقی اهدا شد.

جایزه بهترین ناشر به «موسسه فرهنگی هنری ماهور» با مدیریت محمد موسوی اهدا شد.

برگزاری آیین نکوداشت کیهان کلهر نوازنده و آهنگساز مطرح موسیقی ایرانی نیز بخشی ازاین جشن بود که در ابتدای این بخش ضمن نمایش کلیپی با صحبت های محمود دولت آبادی، فاطمه معتمدآریا وعثمان محمدپرست ،گوشه هایی از فعالیت های بین المللی این هنرمند جهانی موسیقی کشورمان برای حاضران در مراسم به نمایش در آمد.

بعد از اتمام این بخش نوبت به اهدای جوایز ویژه بخش قدردانی از نوازنده پیشکسوت و بهترین آلبوم موسیقی نواحی در حضور هنگامه اخوان، محمدعلی بهمنی، فواد حجازی و علیرضا قربانی رسید.

در این بخش فخری ملک پور نوازنده پیشکسوت پیانو و آلبوم «صدای طهرون قدیم ۲» به خوانندگی زنده یاد مرتضی احمدی تندیس طلا گرفتند.

اجرای زنده محمد اصفهانی از دیگر برنامه های جشن بود که با استقبال همگان مواجه شد.

نکوداشت لوریس چکناواریان از دیگربرنامه های متنوع چهارمین جشن سالانه موسیقی ما بود. ابتدا کلیپی از مصاحبه با این هنرمند پیشکسوت موسیقی کشورمان پخش و پس از آن در حضور خسرو سینایی، سعید شریفیان، شاهین فرهت و حمیدرضا نوربخش تندیس طلایی جشن به چکناوریان اهدا شد.

نکوداشت درگذشتگان موسیقی ایرانی طی ۲ سال اخیر بخش دیگر جشن سالانه موسیقی ما بود که با پخش کلیپی از هنرمندان فقید موسیقی با صدای مرحوم ابراهیم شریف زاد همراه بود.

گروه موسیقی «داماهی» نیز اجرای موسیقی بخش پایانی  چهارمین جشن سالانه موسیقی ما را برعهده داشت.

هوشنگ کامکار، صدیق تعریف، منوچهر صهبایی، فریدون خشنود، بیژن بیژنی، هوشنگ جاوید، محمد علی شیرازی، هنگامه اخوان، پیمان سلطانی، پری ملکی، علی جعفری پویان، خسرو سینایی، رضا مهدوی، علیرضا میرآقا، محمدعلی بهمنی، داود آزاد، علیرضا قربانی، محمد جلیل عندلیبی، صدرالدین حسین خانی ، حسام الدین سراج، پیام رونق، پدرام کشتکار، پروین بهمنی، رضا تاجبخش، بامداد بیات، وحید تاج، محمد سریر، علیرضا شفقی نژاد، میثم یوسفی، نادر مشایخی، درشن انند، آرش گوران، فرزاد حسنی ، عبدالجبار کاکایی، بهروز صفاریان، رضا خرم، سامان احتشامی، مریم حیدرزاده ، کیخسرو پورناظری، مجید انتظامی، رضا یزدانی، رستاک حلاج، پیروز ارجمند، حمید غلامعلی، روزبه نعمت اللهی، مهیار علیزاده، ایین مشکاتیان، کیهان کلهر، مهدی یغمایی، احمد پژمان، نگار خارکن، پویا نیکپور، عباس سجادی، بابک زرین و … از دیگر مهمانان مراسم بودند.

عکس های اشکان آزادبخت از این جشن را در زیر مشاهده کنید:

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید