روز خنیاگران شرق و جنوب خراسان در جشنواره ملی موسیقی جوان

2

دومین روز جشنواره ملی موسیقی جوان در حالی روز گذشته به موسیقی شرق و جنوب خراسان پرداخت که علی ترابی (مدیرکل دفتر موسیقی) مهمان ویژه این برنامه بود.

به گزارش ایلنا، بخش موسیقی نواحی این جشنواره، دومین روز خود را در بیست و سوم مرداد با حضور علی ترابی (مدیرکل دفتر موسیقی)، احمد صدری و حمیدرضا اردلان تجربه کرد.

1

براساس این گزارش شرکت کنندگان شرق و جنوب خراسان در سه رده سنی الف، ب و ج و در بخش دوتار و آواز با هم به رقابت پرداختند و هیأت داورانی متشکل از عبدالله امینی، اسفندیار تخم‌کار، عزیز تنها، محمد فاروق‌درپور و حسین رحمت‌اللهی به بررسی اجراهای آن‌ها نشستند.

2

آغازکننده موسیقی شرق و جنوب خراسان، گروه سنی الف با ساز دوتار بود. این گروه سنی دربرگیرنده 9 شرکت‌کننده بود که مهدیس ابراهیمیان به عنوان نخستین شرکت‌کننده روی صحنه آمد. سپس به ترتیب صبا آسایی‌بلوچی، کوثر حیاتی، امین دامن‌پاک و علیرضا رجب‌زاده‌جوزقانی دوتار نوازی کردند که هیأت داوران از برخی از آنان سوالاتی پرسیدند و خواستند مقام دیگری را نیز بنوازند.

3

در ادامه گروه سنی الف مهناز رضایی سرخسرائی، على سپهری، کیان واحدی و مصطفی سلیمانی هنر خود را ارائه کردند.

6

پس از استراحت، دو گروه سنی بعدی؛ ب و ج به اجرای صحنه‌ای خود پرداختند. در گروه سنی ب الهداد بهرامی، ایمان تخم‌کار علیایی، مصطفی تیموری و محمدامین شیری به ترتیب حاضر شدند. داوران از برخی از آن‌ها در خصوص قطعه‌ای که می‌خواستند اجرا کنند، سوال پرسیدند.

10

همایون حامدی، سلمان سلیمانی، محمد سلیمانی، علی شیری، محسن کهجه‌ئی، الیاس محرومی‌بزدی و وحید نستری محمودآبادی اسامی شرکت‌کنندگان رده سنی ج در دوتار نوازی شرق و جنوب خراسان بود. آن‌ها که از تایباد و تربت‌جام شرکت کرده بودند به ترتیب دوتار خود را به صدا در آوردند و آنچه داوران می‌خواستند را نیز نواختند. در قسمت‌هایی داوران خواندند و از شرکت‌کنندگان خواستند تا بنوازند، به این ترتیب رقابت ساز دوتار در بازه زمانی 14 الی 16 به پایان رسید.

17

سومین بازه زمانی این روز به آواز شرق و جنوب خراسان اختصاص پیدا کرد. در این بخش شرکت‌کنندگان در دو گروه سنی الف و ج مقابل داوران قرار گرفتند. بخش آوازی شرق و جنوب خراسان در گروه سنی ب شرکت‌کننده‌ای نداشت.

20

محمدامین امینی‌خلیلی، عبدالرحمن باطوری، مبین درپور و کیان واحدی عضو گروه سنی الف آواز خراسان بودند که از تربت‌جام حضور یافته بودند. محمدامین امینی‌خلیلی کوچکترین راه‌یافته بخش آوازی بود که با هشت سال سن روی صحنه اجرا کرد. امین برنا از تربت‌جام و جعفر حمیدی‌بهلولی از راه‌یافتگان به بخش نهایی رده سنی ج هنر خود را ارائه کردند. سپس محسن کریمی کهجه‌ئی از تربت‌جام که در بخش دوتار نوازی نیز حضور داشت، با اجرایش بخش آوازی را به پایان رساند.

در این روز بخش موسیقی نواحی در دوازدهمین دوره برگزاری جشنواره ملی موسیقی جوان، رقابت دوتار و آواز شرق و جنوب خراسان را رقم زد تا از میان آن‌ها برگزیدگان قسمت نهایی را در روز اختتامیه جشنواره اعلام نماید.

منبع: ایلنا

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

2 دیدگاه

  1. Pingback: محسن کریمی، دوتار شرق و جنوب خراسان - دیدچه

پاسخ دهید