در دیدار با معاون هنری وزارت ارشاد مطرح شد

حضور ایران در جشنواره موسیقی «مقام» ازبکستان

0

موسیقی فارس-سفیر ازبکستان در کشورمان روز شنبه ۲۷ مرداد ماه در دیدار با معاون هنری وزیر ارشاد ضمن تاکید بر تقویت روابط هنری ۲ کشور از هنرمندان موسیقی برای شرکت در جشنواره موسیقی «مقام» کشورش دعوت کرد.

به گزارش موسیقی فارس به نقل از روابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهادر عبدالله اف سفیر ازبکستان در ایران روز شنبه ۲۷ مردادماه با سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری دیدار و درباره گسترش و تقویت همکاری هنری ایران و ازبکستان گفتگو کرد.

عبدالله اف در این دیدار گفت: جشنواره موسیقی «مقام» که یک رویداد بین المللی است در ازبکستان برگزار می شود و ضرورت دارد ایران نیز که موسیقی دستگاهی دارد در این جشنواره حضور داشته باشد. مسئولان ازبکستان تمایل دارند مسئولان فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جشنواره حضور داشته باشند. این در حالی است که گروهی از هنرمندان موسیقی و پژوهشگران نیز از ایران به این جشنواره دعوت شده اند.

سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به پیشینه فرهنگی و تاریخی ایران و ازبکستان و ارتباط  فرهنگی بیان کرد: امیدواریم که جشنواره مقام و حضور هنرمندان ایران در این جشنواره فرصتی برای گسترش و تعمیق روابط فرهنگی، هنری باشد.

علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی نیز در این دیدار یادآور شد: کشور ازبکستان برای جشنواره «مقام»، هوشمندانه و با شناخت از موسیقی ایران، هنرمندان و گروهی را به این جشنواره دعوت کرده است و دفتر موسیقی نیز با احترام به این دعوت، چند نفر از برجسته ترین استادان موسیقی را دعوت و برای حضور موثر در این جشنواره برنامه ریزی کرده است.

منبع: مهر

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید