جشنواره موسیقی نواحی را با کیفیت بیشتری برگزار می‌کنیم

0

موسیقی فارس:امسال کرمان برای چهارمین سال متوالی میزبان جشنواره موسیقی نواحی ایران خواهد بود. جشنواره ای که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان رویدادی مهم در شناساندن فرهنگ موسیقیایی نواحی مختلف کشورمان محسوب می‌شود.

محمدرضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در حاشیه برگزاری جلسه ستاد اجرایی جشنواره موسیقی نواحی که در دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، گفت: تاکنون برنامه‌ریزی خوبی برای این رویداد انجام شده است و یکی از تفاوت‌های این جشنواره با دوره‌های گذشته آن، تشکیل ستاد و شورای سیاست‌گذاری جشنواره با حضور استاندار کرمان دکتر سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین تعدادی از هنرمندان و مدیران مرتبط بود. این جلسات بسیار به ما کمک کرد تا جشنواره امسال از حیث کیفیت یک جشنواره متفاوت نسبت به دوره‌های گذشته باشد.

وی با اشاره به سه جلسه شورای سیاست‌گذاری و جلسات هماهنگی به ریاست محمد الهیاری مدیرکل دفتر موسیقی، گفت: بنابراین فضای مناسبی وجود دارد و هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌های خوبی هم صورت گرفته است. خوشبختانه زوایای مختلف جشنواره با وجود دو ماه باقی مانده به شروع این جشنواره کاملا مشخص است.

امسال جشنواره موسیقی نواحی در آستانه هفته وحدت و از تاریخ ۱۶ تا ۱۹ آبان‌ماه در کرمان برگزار خواهد شد. به همین دلیل متناسب با این ایام برنامه‌ریزی‌هایی را در استان کرمان انجام دادیم و با توجه به اینکه این جشنواره در فصل پاییز برگزار می‌شود، برنامه‌ریزی کردیم که اجراهایی را در سالن‌های روباز و عمومی و احتمالا در مناطق تاریخی کرمان از جمله بازار و حمام گنجعلیخان داشته باشیم. بخش پژوهشی نیز برنامه‌های خود را خواهند داشت و کماکان در حال برنامه‌ریزی برای اجراهای شهرستان‌ها نیز هستیم که احتمالا در ۱۰ شهرستان استان کرمان اجراهایی توسط گروه‌های منتخب خواهیم داشت.

مدیرکل اداره ارشاد کرمان افزود: جشنواره به نحوی برنامه‌ریزی شده است که در روز نخست جشنواره بعد از ورود مهمانان، مراسم افتتاحیه برگزار شود که نمادین و به صورت شادپیمایی خواهد بود و در پایان آن اولین شب اجراهای دوازدهمین دوره جشنواره موسیقی نواحی برگزار خواهد شد. روز دوم جشنواره نیز گروه‌ها را به منطقه گردشگری «ماهان» اعزام می‌کنیم. خوشبختانه در استان جلسات خوبی برگزار شده و امسال یکی از تفاوت‌های دیگری که در سطح استان خواهیم داشت این است که در هفته جاری ستاد اجرایی جشنواره به ریاست محمدجواد فدایی استاندار کرمان و با حضور  مدیران و معاونان مدیران دستگاه‌های اجرایی تشکیل جلسه خواهد داد و این امر برای نخستین بار است که در جشنواره موسیقی نواحی اتفاق خواهد افتاد. ارزیابی ما این است که جشنواره امسال نسبت به سال‌های گذشته از لحاظ کیفی شرایط بهتری را خواهد داشت.

محمدرضا علیزاده در پایان درباره علت برگزار نشدن جشنواره موسیقی نواحی در اردیبهشت ماه نیز بیان کرد: قرار بر این بود که جشنواره موسیقی نواحی کرمان اردیبهشت‌ماه سال جاری برگزار شود اما به دلیل مصادف شدن با ماه مبارک رمضان و ادامه آن در خردادماه، امکان برنامه‌ریزی برای برگزاری این جشنواره در اردیبهشت‌ماه وجود نداشت. به همین دلیل تصمیم گرفتیم این جشنواره را پس از ایام سوگواری محرم و صفر و در آستانه هفته وحدت برگزار کنیم.

دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران از تاریخ ۱۶تا ۱۹ آبان ماه در شهر کرمان و در گستره ملی به صورت غیررقابتی برگزار خواهد ‌شد

منبع: ایرنا
انتهای پیام/

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید