خوانندگانی که در مقام بازیگر به جشنواره فیلم فجر می‌آیند

0

موسیقی فارس – به گفته بسیاری از مفسران و منتقدان امروز دیگر دیواری بین هنرها وجود ندارد و هر کدام از هنرها تکمیل کننده دیگری هستند. درچند سال اخیر نیز بنا به موضوعیت فیلمنامه یا محبوبیت زندگی هنرمندان موسیقی، یا علاقه‌مندی خود خواننده به بازیگری، پای بسیاری از خوانندگان موسیقی پاپ به سینما باز شده است و این روزها در هر دو سنگر مشغول فعالیت هستند.

در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر رضا یزدانی و مازیار فلاحی این بار نه در مقام خواننده، بلکه در مقام بازیگر به جشنواره فیلم فجر می‌آیند.

رضا یزدانی که پیش از این نیز چندین بار تجربه حضور در فیلم‌های سینمایی را داشته است و به گفته خودش پیش از این که بخواهد در عرصه موسیقی تبدیل به چهره‌ای شناخته شده شود، در عرصه تئاتر مشغول بازیگری بوده است و در فیلم‌های کوتاه و بلند سینمایی به ایفای نقش پرداخته است، با سوفی و دیوانه به کارگردانی مهدی کرم پور در جشنواره حضور دارد. یزدانی که این روزها  فیلم تیک اف را نیز آماده اکران دارد، پیش از این در فیلمطهران تهران در نقش اصلی به هنرنمایی پرداخته است.

در سوفی و دیوانه علاوه بر یزدانی، امیرجعفری، آفرید غفاریان، محمدرضا شریفی نیا، سیامک صفری، الهه حصاری و سعید امیر سلیمانی نیز به ایفای نقش می‌پردازند.

رضا+یزدانی+و+مازیار+فلاحی

 

سوفی و دیوانه درامی عاشقانه و متفاوت است که فیلمنامه آن توسط مهدی سجاده چی و مهدی کرم پور پس از چندین بار بازنویسی به نگارش در آمده و پس از عاشقانه پل چوبی پنجمین فیلم کرم پور در مقام کارگردان است.   این فیلم 18 بهمن ماه در پردیس ملت و 13 بهمن ماه در برج میلاد  اکران می‌شود و در بخش سودای سیمرغ با فیلم‌های دیگر به رقابت می‌پردازد.

سوی دیگر این ماجرا مازیار فلاحی است که امسال با فیلمیادم تو را فراموش به کارگردانی علی عطشانی برای اولین بار به جشنواره فیلم فجر می‌آید.

مازیار فلاحی نیز پیش از این در سریال قلب یخی و دختران در نقش خود حضور یافته بود، این بار در یادم تو را فراموش  باز هم نقش یک خواننده را ایفا کرده است.

یادم تو را فراموش به گفته کارگردان آن یکی از عاشقانه‌ترین فیلمنامه‌های سینمای ایران در این سا‌ل‌ها است،  براساس پرونده شهلا جاهد که در سال ۱۳۸۹ به جرم قتل همسر ناصر محمدخانی فوتبالیست اعدام شد، ساخته شده است.

در این فیلم بازیگرانی چون حسین یاری، آزاده مهدی‌زاده، میترا حجار، ماه چهره خلیلی، خشایار راد و بیتا عطشانی حضور دارند. میترا حجار در نقش شهلا جاهد و حسین یاری در نقش ناصر محمدخانی در یادم تو را فراموش بازی کرده اند. در خلاصه داستان فیلم آمده است: دامون مربی بر کنار شده یکی از باشگاه‌های پرطرفدار با دختری که سال‌ها پیش با او ارتباط داشته روبرو می شود.

یادم تو را فراموش سه شنبه 19 بهمن در برج میلاد و شنبه 16 بهمن در پردیس ملت در بخش چشم انداز سینمای ایران به نمایش در می‌آید.

منبع: هنرآنلاین

 

 

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید