جواد یساری همچنان غیرمجاز است؛

قتل عمد 30 سال زندان ندارد که من 40 سال ممنوع صدا هستم

0

نه اهل سیاست هستم و نه ضد اجتماعی اما همچنان ممنوع کارم

موسیقی فارس- لی لا رضایی: خواننده کوچه بازاری عرصه موسیقی که از دیرباز بسیاری با صدا و آهنگ های او خاطره ساخته اند،مانند گذشته از وضعیت موجود دلخور است و در این باره می گوید: متاسفانه همانطور که جامعه نیز شاهد است من بارها تلا شکردم تا بتوانم به مردم خدمت کنم اما انگار دیگرانی که نمیخواهند من بخوانم از من قوی ترند.
جواد یساری با بیان این مطلب گفت: بعداز حضور در فیلم سینمایی «دشمن زن» که اتفاقا خیلی هم با استقبال خوبی مواجه شد، همه چیز به روال سابق برگشت و بازهم نتوانستم مسولان را متقاعد کنم که کاری خلاف شرع و سیاست نمی کنم.
این خواننده قدیمی با ابراز ناراحتی از برخوردی که با وی شده است، گفت: اینها با ما خوب نیستند . من حس نیت نشان دادم و ثابت کردم که نه سیاسی ام و نه تا به حال خلاف شرع و عرف جامعه چیزی خوانده ام. اما همچنان با حضورم در عرصه موسیقی کشورم مخالفت می کنند. اگر با ما خوب بودند که پاسکاری نمی شدم به این سمت و آن سمت! خلاصه اینکه من را کرده اند توپ فوتبال خودشان!
نمی دانم دیگر چه باید بگویم و چه باید بکنم که بتوانم کارم را ادامه بدهم. میگیوند بیا ارشاد تا مشکلت را حل کنیم. می روم ارشاد و می بینم کاری برایم نمی کنند و می گویند باید بالایی ها دستور بدهند. من نمی دانم این بالایی ها چه کسانی هستند که باید ما را بپذیرند!
وی ادامه داد: متاسفانه من اصلا به وضعیتی که پیش رو هست امیدی ندارم و هر چه هست نگرانی است. نگرانم که نمی توانم در کشور خودم روی سن بروم و برای مردم ایران بخوانم. مردمی که با همین فیلم سینمایی با روی باز و دلخوشی استقبال کردند و ما را دوست دارند اما نمی توانند صدای ما را بشنوند.من جواز موسیقی دارم و کلی برنامه می روم. سیاسی نیستم و کار خلاف نمی کنم اما کارم پیش نمی رود.
یساری در پاسخ به اینکه چرا سعی نمی کند در خارج از ایران فعالیت کند، گفت: من در خارج از ایران فعال هستم و دارم همچنان کار می کنم. حدود 6 کنست برگزار کرده ام که همه آنها با موفقیت همراه بود. می دانید که در آن طرف هفته ای فقط یک کنسرت می شود برگزار کرد اما خدا و مردم به من لطف داشتند و من در ول هفته این 6 کنسرت را برگزار کردم.
جواد یساری در پایان گفت: من دلسوخته ام. والله دیگر نمی دانم چه کار کنم . قتل عمد 30 سال زندان ندارد که من 40 سال ممنوع کاری دارم. شما 40 سال است که مرا ممنوع صدا کرده اید و صدایم زندانی است. هیچ جای دنیا چنین کاری نمی کنند. حراست، وزارت ارشاد، مسولان و همه و همه می گویند ما هیچ چیز از تو ندیده و نداریم. اما واقعیتش نمی دانم این همه زحمتم چرا بی جواب مانده است. من بیکارم اما چندین و چند نفربا نام فامیلی یساری دارند توی کافه ها و رستوران ها اهنگ های من را می خوانند. اگر من غیرمجازم پس چرا به نام من می خوانند و اگر کارهایم غیرمجازند چرا آنها را می خوانند. کاش یکی پیدا شود دلیل این همه را به من بدهد!

منبع: اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید