چرا تلویزیون جایزه فریدون آسرایی را نداد؟

0

در پی اظهارات فریدون آسرایی – خواننده – مبنی بر اینکه صداوسیما جایزه او را نداده است، دبیر جشنواره سین مثل سریال اعلام کرده است که دریافت این جایزه منوط به حضور در مراسم ویژه تقدیر بوده است.

به گزارش موسیقی فارس فریدون آسرایی در برنامه سین مثل سریال سیما عنوان بهترین خواننده تیتراژ را به دست آورده بود اما به گفته وی جایزه کسب این عنوان به وی اهدا نشده است.

روابط عمومی معاونت سیما به نقل از ناصر کریمان، دبیر جشنواره آورده است:” به همه هنرمندان برگزیده اعلام شده بود برای احترام به نظر و انتخاب مردم حتماً در مراسم ویژه تقدیر که به صورت زنده پخش می شود حضور داشته باشند تا جایزه خود را دریافت کنند.”

اما صحبتهای دبیر جشنواره سین مثل سریال در حالی مطرح میشود که فریدون آسرایی تاکید کرده است که در روز مراسم تقدیر از برترین ها در سالن همایش های سازمان صداوسیما حضور داشته است.
این خواننده پاپ میگوید، “آن شب در برنامه حضور داشتم ولی از من خواسته نشد که برای اجرا روی سن بروم. در ضمن نامم را باید روی چک می‌نوشتند که دو روز قبل از جشن از من پرسیدند چون نام شناسنامه‌ام فریدون نیست.

پس از جشن به سمت سالن همایش‌های صدا و سیما رفتم. دو ساعت آنجا بودم وقتی در سالن نشسته بودم به من گفتند «اسم تان را بنویسید می‌خواهیم چک بدهیم» اما وقتی روی سن رفتم به من تنها لوح و تندیس را دادند و خبری از چک نبود.”

آسرایی به طرح این پرسش از معاون سیما پرداخته است که “چرا این جایزه را به او پرداخت نمی‌کنند درحالی که صدا و سیما اعلام کرده بود که اهدای جایزه منوط به شرکت در مراسم تقدیر است و او حاضر شده است.”

این اظهارات در حالی مطرح میشود که ناصر کریمان گفته است، آقای آسرایی به رغم تماس‌ها و درخواست‌های مکرر از چند روز قبل از مراسم اختتامیه حضور در آن را نپذیرفت و تأکید کرد برای یکی از ارگان‌ها کنسرت زنده دارد و ایشان هم حق داشتند چون مبالغ دریافتی در کنسرت‌ها با جوایز جشنواره مردمی قابل مقایسه نیست.

وی درخصوص اظهارات این هنرمند درباره حضور در برنامه نیز افزوده است: اگر منظور ایشان از شرکت در جشنواره، حضور در پایان مراسم حین پذیرایی شام از میهمانان جشنواره بود،که این امر جزو شرایط تقدیر از برگزیدگان جشنواره نبوده است و جناب آسرایی روی سن هم تشریف نیاوردند و تعجب می‌کنم که چرا چنین مطلبی را بیان کرده است.

کریمان در پاسخ به این سوال که آیا تمامی مخاطبان برنده جشنواره جایزه خود را دریافت کردند نیز گفت: تعداد محدودی از مخاطبان سروش باقی ماندند که در حال انجام مراحل مالی و اداری جهت ارسال جوایز آن‌ها هستیم که به بزودی این کار انجام می‌شود.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید