رد آزادی مشروط برای دهمین بار

با گذشت ۳۸ سال از انجام جنایت قاتل جان لنون در زندان می‌ماند

0

موسیقی فارس- مارک دیوید چپمن قاتل جان لنون، برای دهمین بار با رد درخواست آزادی مشروط روبرو شد.

به گزارش موسیقی فارس به نقل از آسوشیتدپرس، مردی که  ۸ دسامبر ۱۹۸۰ با شلیک گلوله جان لنون خواننده مشهور گروه «بیتلز» را کشت بار دیگر با رد تقاضای عفو مشروط روبرو شد.

چپمن که این موسیقیدان مشهور را در برابر آپارتمانش در منهتن کشت، با این کار به دنبال شهرت بود.

وی که اکنون ۶۳ ساله است، آن زمان با حکم دست‌کم ۲۰ سال زندان روبرو شد و با گذراندن دوره حبس حداقلی، بارها درخواست عفو مشروط کرده است اما از اوایل هفته مردم نیویورک در برابر زندان تجمع کردند تا یادآور شوند او نباید از زندان خارج شود.

چپمن اعتراف کرده بود که اقدامش برای قتل جان لنون «خودخواهانه و شیطانی» بوده است و به همین دلیل دادگاه اعلام کرده است او باید پشت میله‌ها باقی بماند. نکته مهم از نظر دادگاه این است که نحوه انجام عامدانه و شهرت‌طلبانه این جنایت بر ندامت قاتل ارجحیت دارد.

وی پیش تر گفته بود می‌خواست الیزابت تیلور یا جانی کارسون را بکشد اما بعد به این نتیجه رسید که چون آپارتمان لنون نزدیک سنترال پارک است بیشتر دیده می‌شود.

جان لنون خواننده، ترانه‌سرا، موسیقیدان، آهنگساز و شاعر از معروف‌ترین، شناخته‌ترین و برجسته‌ترین چهره‌های دنیای موسیقی راک در زمان مرگ ۴۰ سال داشت. وی که از اعضای موسس گروه «بیتلز» بود در آن زمان شهرتی جهانی داشت.

منبع: مهر

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید