به گزارش ستاد خبری جشنواره موسیقی فجر؛

اسامی هیات داوران جایزه «موسیقی و رسانه» منتشر شد + عکس

0

موسیقی فارس: روز گذشته ستاد خبری سی‌ و پنجمین دوره جشنواره موسیقی فجر، اسامی هیات داوران بخش خبر و هنر را منتشر کرد.

به گزارش ستاد خبری این دوره از جشنواره موسیقی فجر، اعضای هیات داوران جایزه «موسیقی و رسانه» را در سایت رسمی این فستیوال منتشر کرده است که اسامی آن‌ها به قرار زیر است؛

۱-مسعود کوثری: وی عضو هیات علمی گروه مطالعات فرهنگی و رسانه دانشکده ارتباطات دانشگاه تهران است. مسعود کوثری علاوه بر تدریس در دانشگاه تهران به عنوان پژوهشگر ارتباطات، فرهنگ و موسیقی نیز شناخته می‌شود. او در سال ۱۳۸۳ نیز جایزه بهترین مقاله عرهنگی را برای نگارش پژوهش «نشانه‌شناسی موسیقی مردم‌پسند» دریافت کرد.

۲-علی‌اکبر قاضی‌زاده: قاضی‌زاده استاد روزنامه‌نگاری است و بیش از ۵۰ سال سابقه فعالیت پژوهشی،‌ نویسندگی و ترجمه در حوزه علوم ارتباطات را دارد. وی مولف و مترجم کتبی چون ویراستاری و مدیریت اخبار، نوشتن برای رادیو، گزارشگری در رادیو، روزنامه‌نگاری حرفه‌ای، مهارت‌های نوشتن برای مطبوعات و اخلاق روزنامه‌نگاری نیز می‌باشد.

۳-سید علیرضا میرعلینقی: پژوهشگر حوزه موسیقی، روزنامه نگار و منتقد هنری است. در سابقه علیرضا میرعلینقی مدیریت بخش آرشیو مرکز موسیقی حوزه هنری دیده می‌شود. وی برای مدتی نیز مسئولیت سرپرستی گروه موسیقی دایرةالمعارف اسلامی را نیز بر عهده داشته است. هم اکنون میرعلینقی یکی از مشاوران سردبیر نشریه مقام موسیقایی است که از سال ۱۳۷۴ تاکنون به فعالیت در این زمینه ادامه داده و مقالات متعددی هم در حوزه موسیقی نوشته است.

۴-فریدون صدیقی: وی از اساتید معتبر در عرصه روزنامه‌نگاری ایران است که بیش از ۲۰ سال این رشته را در مراکز آموزش عالی کشور تدریس نموده. صدیقی سال‌ها به عنوان منتقد هنری و ادبی فعالیت داشته و در پروسه انتشار چندین نشریه سهیم بوده است. بسیاری از روزنامه نگاران حال حاضر ایرانی تحت از کلاس‌های درس وی بهره برده اند.

۵-امیرعباس ستایشگر: او آهنگساز و نوازنده سه‌تار است و دانش آموخته موسیقی از دانشگاه سوره تهران در مقطع کارشناسی است. ستایشگر دکترای زبان و ادبیات فارسی خود را نیز از دانشگاه خوارزمی گرفته است. وی عضو پیوسته انجمن علمی عرفان اسلامی ایران، دبیر بخش پژوهش جشنواره موسیقی فجر (۱۳۹۵.۱۳۹۶) و عضو هیات تحریریه ماهنامه هنر موسیقی( ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۲) نیز می‌باشد.

بنابر گزارش ستاد خبری سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر تاکنون ۸۰ اثر به دبیرخانه این فستیوال بین المللی ارسال شده که آثار قابل توجهی از آذربایجان شرقی،‌ مازندران و قم نیز جمع آوری شده است.

‏اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید