عبدالجبار کاکایی:این شعر مبتذل برای من نیست

0
  1. موزیک فارس_سارا تقی نژاد:عبدالجبار کاکایی شاعر و ترانه سرای باسابقه کشورمان در گفت و گو با سایت خبرآنلاین از انتشار یک شعر
    مبتذل به نام او در فضای مجازی به شدت انتقاد نموده و تاکید کرد که این کار پیش‌تر هم درباره آثار بزرگانی چون قیصر امین‌پور و سیمین بهبانی انجام شده است.

عبدالجبار کاکایی گفت :«ابتذال هم برای خود جذابیت دارد، پیش پا افتاده حرف زدن، دور شدن از آن فضای تخیل، سهل پسندی و… اتفاقاتی است که در حوزه ادبیات ما امروز رخ داده است، بخشی از این اتفاقات را هم من در عالم موسیقی می‌بینم که ترانه‌های درست و درمان هنری که ارزش ماندگاری دارند خیلی مخاطب ندارند اما ابتذال خیلی راحت برای قشر وسیع کسانی که گرفتار حوزه شنیداری تجاری موسیقی شدند جذابیت دارد.»

او ادامه داد: «شعر هم اینطور است، الان در شبکه‌های اجتماعی شعری به نام من در حال پخش شدن است که یکی از مبتذل‌ترین شعرهاست و من روحم هم خبر ندارد چنین شعری گفته باشم. این شعر به این ترتیب است: «خون دل می نوشم و شعرم تراوش می کند، دوستانم غافل از مفهوم به به می کنند»، این شعر را هر روز در قالب‌های گرافیکی به نام من منتشر می‌کنند،در حالیکه این افراد شعر های من را نخوانده اند و از دیدگاه من به شعر هم خبر ندارند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید