جشن انتشار آلبوم «کلاغ سفید»

0

موسیقی فارس-جشن انتشار آلبوم موسیقی «کلاغ سفید» گروه موسیقی «دال» روز جمعه هجدهم اسفند ماه در باغ کتاب تهران برگزار شد.

به گزارشموسیقی فارس، سیامک قلی زاده منتقد و روزنامه نگار در ابتدای این برنامه گفت: به اعتقاد من آلبوم دوم گروه «دال» فکرشده‌تر، روان‌تر و مهندسی شده است. کسانی که آلبوم را گوش کنند باید این دقت را داشته باشند که گروه دال زحمت کشیده تا مخاطب را با خودش بالا ببرد.

وی افزود: خیلی تأکید می‌کنم شما که طرفدار این گروه هستید به آهنگسازی آلبوم دقت کنید. آهنگ‌ها فقط یک تصنیف نیستند که حال خوبی داشته باشند و کارها دقیق و با فکر ساخته شده‌اند. باید به این آلبوم فرصت بدهید تا جایش را در دل شما باز کند و به نظرم تأثیر بیشتری از آلبوم اول خواهد داشت.

فرآواز فروردین همخوان قطعه «نیمه خاموش» آلبوم «کلاغ سفید» هم در این مراسم گفت: به اعتقاد من دلیل ماندگاری کارهای قدیمی گروه این بوده که عوامل تولید با همدیگر دوست بودند و کارها براساس احساسات قلبی میان خواننده و شاعر ساخته می‌شد. فکر می‌کنم «دال» پس از مدت‌ها گروهی را شکل داده که دوستان خوبی هستند البته باید این نکته را نیز در نظر داشت که  شرافت و تعهد، موسیقی را ماندگار می‌کند.

 

خیلی خوشبختیم که گروه «دال» را داریم

نیما جوان مدیر نشر و پخش جوان و ناشر آلبوم «گذر اردیبهشت» گروه دال هم در جشن رونمایی از آلبوم «کلاغ سفید» توضیح داد: وقتی شایان شکرابی سرپرست گروه دال از من خواست در این مراسم صحبت کنم کار سختی نبود چون حرف زدن درباره دال و حرف زدن درباره خوبی‌ها راحت است. آثار گروه دال را به سادگی می‌توانید به خصوصی‌ترین لحظات زندگیتان ببرید و با آن زندگی کنید.

یزدان بهمنی یکی از اعضای گروه موسیقی «دال» هم اظهار کرد: حمایت‌های شما باعث می‌شود مسیر سختی را طی کنیم و امیدوارم این حمایت از کل جریان موسیقی باشد. شخصاً اعتقاد دارم جامعه‌ای که موسیقی دارد خشم کمتری دارد.

امین هدایتی خواننده گروه «دال» هم گفت: خوشحالم که پس از سختی‌های فراوان به نقطه دیدار رسیدیم و این شیرین‌ترین لحظه برای تک تک ما است که همدیگر را ببینیم و اینقدر مجازی نباشیم و از نزدیک صحبت کنیم.

میلاد سعدی عضو دیگر گروه «دال» نیز عنوان کرد: جا دارد بابت ایامی که در آن حضور داریم از مادرانمان تشکر کنیم که باعث شدند به اینجا برسیم.

فرشاد رضایی عضو گروه دال هم در این برنامه ضمن قدردانی از حضور مخاطبان در این مراسم بیان کرد: امیدوارم ماحصل کار گروهی ما به دلتان بنشیند و به این ترتیب خستگی هم از تن ما خواهد رفت.

آرش آذر نیز گفت: در زندگی هر کسی یک نقطه عطف وجود دارد و نقطه عطف زندگی من آشنایی با گروه دال بود و خوشحالم که لحظات مهم زندگیم را کنار آنها بودم.

 

از شنیدن این آلبوم لذت متفاوتی می برید

امیر بهاری منتقد و روزنامه نگار موسیقی نیز در این مراسم گفت: معمولاً هنرمندان وقتی به موفقیتی دست پیدا می‌کنند تلاششان این است که در اثر بعد هم دوباره همان موفقیت را تکرار کنند. گروه «دال» سعی کرده از این موضوع پرهیز و رو به جلو حرکت کند. این موضوع نیازمند حرکت رو به جلوی مخاطبانش است و باید به این حرکت رو به جلو هم احترام بگذارند.

وی افزود: آلبوم کلاغ سفید یک آلبوم موضوعی است که حکایتی را دنبال می‌کند در نتیجه وقتی گوش می‌دهید شاید لذت متفاوتی از این آلبوم ببرید و سعی کنید خودتان را با این مجموعه همراه کنید. قدر این گروه را بدانید چون این دوستان خودشان تهیه‌کننده خودشان هستند و آثارشان را پالایش هنری می کنند.

بهاری اظهار کرد: باید درک عمیقی داشته باشید که در گروهتان دو پرکاشنیست خوب باشد اما ساز پرکاشن اینقدر مینی مال باشد. تهیه نسخه اصلی آلبوم کوچکترین احترام به زحمات این گروه است و می‌دانم که این موضوع را رعایت می‌کنید و می‌خواهم که به دوستانتان هم منتقل کنید.

اجرای چند برنامه موسیقایی و پخش چند کلیپ از بخش های دیگر آیین رونمایی از آلبوم «کلاغ سفید» گروه موسیقی «دال» در باغ کتاب تهران بود.

منبع: مهر

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید