سه شنبه ۱۳ شهریور؛

کامکارها در«رویال هال» خواندند/ گلاب آدینه و اهدای تندیس «ققنوس»

0

موسیقی فارس- تازه ترین کنسرت گروه «کامکارها» به سرپرستی هوشنگ کامکار شامگاه سه شنبه ۱۳ شهریور در قالب اولین فستیوال موسیقی «ققنوس» میزبان علاقه مندان موسیقی ایرانی بود.

به گزارش موسیقی فارس، گروه موسیقی «کامکارها» به سرپرستی هوشنگ کامکار سه شنبه ۱۳ شهریور در قالب اولین فستیوال موسیقی ققنوس به مدیریت محمد حسین توتونچیان میزبان علاقه مندان موسیقی در تالار رویال هال تهران بودند. این در حالی است که حسام الدین سراج، شهرداد روحانی، گلاب آدینه، نورا هاشمی، مسعود فروتن، رویا تیموریان، گوهر خیراندیش، مسعود رایگان و هانیه توسلی به عنوان مهمان ویژه در برنامه حضور داشتند که در بخشی از برنامه گلاب آدینه تندیس فستیوال را  به بیژن کامکار اهدا کرد.

در بخش فارسی کنسرت، قطعه ای از اردوان کامکار، «بیابان بی کران» با شعری از مولانا، آهنگسازی ارسلان کامکار و خوانندگی ارسلان کامکار و هانا کامکار، «در فراق» با شعری از پیام بهتاش به آهنگسازی حسن کامکار و خوانندگی ارسلان کامکار و هانا کامکار، «خانه ام ابری است» با شعری از نیما یوشیج، آهنگسازی ارسلان کامکار و خوانندگی ارسلان کامکار و مریم ابراهیم پور، «به یاد مادر» به آهنگسازی ارسلان کامکار و خوانندگی ارسلان کامکار و مریم ابراهیم پور اجرا شد.

گروه «کامکارها» در بخش کردی که به خوانندگی بیژن کامکار برگزار شد، قطعات «کادله شتاوان»، «گلی نیشان»، «گلاویژ و سنجابه»، «قاسم خان»، «دره یارم» و «ده سره به لنگ» را اجرا می کنند. این در حالی است که بیژن کامکار نوازنده رباب و خواننده، پشنگ کامکار نوازنده سنتور، قشنگ کامکار نوازنده سه تار، ارژنگ کامکار نوازنده تمبک، ارسلان کامکار نوازنده عود و خواننده، اردشیر کامکار نوازنده کمانچه، اردوان کامکار نوازنده سنتور، نیریز کامکار نوازنده تار، هانا کامکار نوازنده دف و همخوان، سهراب کامکار نوازنده سازهای کوبه ای، صبا کامکار هم خوان، امیر ناصر رنجبر نوازنده کمانچه، مریم ابراهیم پور هم خوان گروه اجرایی کنسرت را تشکیل داده بودند.

شهرام ناظری، گروه «کامکارها»، گروه «چارتار»، گروه مهیار علیزاده و سالار عقیلی، «هورش بند» از جمله هنرمندان و گروه هایی بودند که در قالب اولین فستیوال موسیقی «ققنوس» به اجرای برنامه پرداختند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید