در جشن سالگرد کانون ادبی زمستان اتفاق افتاد:

مثنوی خوانی شهرام شکوهی و بارش برفی که ارتفاعات تهران را سپیدپوش کرد

0

موسیقی فارس-جشن دوازدهمین سالگرد کانون ادبی زمستان؛ در حالی عصر روز سه شنبه ۱۲ دی در تالار ایوان شمس برگزار شد که نخستین برف زمستانی، کوه های تهران را سپید پوش کرد و اهالی کانون زمستان این اتفاق را به فال نیک گرفتند.
به گزارش موسیقی فارس؛ این برنامه هرسال به مناسبت گرامیداشت یک سال فعالیت ادبی کانون زمستان با حضور فعالان این عرصه برگزار می شود.
در این جشن که با حضور چهره های برتر ادبیات، ترانه و موسیقی همچون بهزاد فراهانی، محمدرضا چراغعلی، ابوالفضل صادقی نژاد، شهره سلطانی، بابک زرین محمدرضا عیوضی، ارمغان بهداروند، فریبا وکیلی، فردین ناجی، یاسین ترکی، توحید و حامد کاظمی و … برگزار شد؛ سالار عقیلی مورد تقدیر قرار گرفت.
عقیلی به پاس توجه شایسته به شعر معاصر و بهره گیری از اشعار فاخر و ارزشمند، همکاری با شاعر و ترانه سرای ارزشمند، زنده یاد افشین یداللهی و توجه خاص به تصنیف بعد از انقلاب توسط کانون ادبی زمستان مورد تقدیر قرار گرفت و سپس با همراهی پیانو همسرش “حریر شریعت زاده” قطعه ایران را اجرا کرد.
کاوه آفاق و آرمان مهربان، رضا تاجبخش، محمدرضا مقدم و وحید مهراد و محسن مهاجر در بخش های جداگانه ای از این مراسم به اجرای موسیقی پرداختند.
شهرام شکوهی نیز با حضور بر روی صحنه به بیان خاطره ای از دوران دانشجویی پرداخت و بخشی از مثنوی معنوی مولانا را اجرا کرد.

در این جشن شاعران و ترانه سرایانی همچون احسان افشاری، علیرضا بدیع، سعید بیابانکی، سعید دبیری، غلامرضا طریقی، گروس عبدالملکیان، هرمز علیپور، ناصر فیض، صابر قدیمی، مهرنوش قربانعلی، عبدالجبار کاکایی، مهدی موسوی میرکلایی، بهروز یاسمی به شعر خوانی پرداختند.

در بخش پایانی جشن به رسم یادبود کیک تولد دوازدهمین سالگرد تاسیس کانون رونمایی و با هدف تقسیم شادمانی جشن با اقشار آسیب دیده جامعه این کیک از طرف شاعران و هنرمندان حاضر در جشن به آسایشگاه بچه های آسمان فرستاده شد.

کانون ادبی زمستان در طی سال گذشته ۱۵۷ نشست تخصصی ادبی، ترانه و موسیقی برگزار کرده و در سال جدید نیز به فعالیتهایش ادامه خواهد داد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید