خانه_موزه بتهوون به صورت رسمی افتتاح شد

0

موسیقی فارس-مرجان محمدی: طبق گفته بابک چمن آرا، مدیر مرکز موسیقی بتهوون، دلیل افتتاحیه در این روز، تولد ۹۵ سالگی بنیانگذار بتهوون، کریم چمن آرا است.این مراسم با پخش صفحه قدیمی”تولدت مبارک” که ساخته انوشیروان روحانی؛ آهنگساز، موسیقی دان ونوازنده ارگ، پیانو وآکاردئون است، افتتاح شد.که انتخاب این صفحه نیز به دلیل همزمانی سالروز تولد چمن آرا با افتتاحیه موزه است.” تولدت مبارک” یکی از آثار ماندگار روحانی است که به مناسبت جشن تولد خودرو ایرانی؛ پیکان در سال ۱۳۴۹ساخته و رونمایی شد.
در افتتاحیه، محمد حق شناس؛ عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران، محمدرضا دهداری پور؛ شهردار منطقه ۶، به همراه مدیران سازمان میراث فرهنگی و هنرمندانی چون، رضا کیانیان حضور داشتند و از موزه بازدید کردند.
بابک چمن آرا به این نکته اشاره کرد که خانه_موسیقی بتهوون، مکان مناسبی برای پژوهشگران حوزه تاریخ موسیقی جهت تحقیق است.زیرا تاکنون حدود ۲ هزار سند که گویای تاریخ نشر موسیقی در ایران است، موجود می باشد.
لازم به ذکر است که کارشناس موزه ای بتهوون، آقای دبیری نژاد،این محل را علاوه بر موزه بودن، مکان مناسبی جهت ارائه خدمات فرهنگی معرفی کرد.به این طریق که بازدیدکنندگان می توانند از دیگر خدمات فرهنگی و هنری همچون کتاب فروشی و گل فروشی بهره مند شوند.علاوه بر این ایونت های مختلفی در این محل برگزار می شود.
این مراسم تا شانزدهم شهریور ماه ادامه دارد و علاقمندان جهت بازدید می توانند از ساعت ۹ الی ۲۰ به موزه مراجعه کنند.

منبع:اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید