خشایار اعتمادی در گفت و گو با موسیقی فارس:

کارهای عاشقانه بی محتوا موجب کم رنگ شدن آثار دفاع مقدس شده است

0

موسیقی فارس – سارا صادقی: خشایار اعتمادی از جمله خوانندگانی است که در حوزه دفاع مقدس دو قطعه منتشر کرده است .او از انگیزه خود برای انتشار این قطعات سخن گفت وهمچنین از مراحل ساخت تازه ترین اثر خود صحبت کرد.
خشایار اعتمادی خواننده پاپ در مورد آثار دفاع مقدس به خبرنگار موسیقی گفت: اصولا انگیزه ام برای کارهای ارزشی زیاد است ،چون باورهای ارزشی برای من از اهمیت وجایگاه ویزه ای برخوردارهستند. دفاع مقدس یعنی ایثارگری و دفاع از باورها وارزش ها است .

وی افزود: دو کار در این حوزه خوانده ام یکی به نام لالایی است که در سال 77 منتشر شد و قطعه دیگر هم در سال 78 برای جشنواره دفاع مقدس با مسعود رسام کارکردم.

این خواننده با بیان اینکه آثار محتوا گرا کم شده است گفت: ما اگر تصور کنیم که صد تا خواننده داریم 90 درصد آنها به مسائل عاطفی واحساسی می پردازند ؛ محوریت عاشقانه ها یا به تکرار رسیده است یا توهین به معشوق با گلایه وشکایات و… همراه است. این مسائل باعث می شود که کارهای پر محتوا کم رنگ شود .

وی افزود: من مخالف کارهای عاشقانه نیستم ولی معتقدم رسالت هنر به بخش مجازی زیاد شده است هنر باید نقش آفرینی کند وتاثیر گذار باشد . ما در حوزه اجتماعی با موضوع هایی چون طلاق و مسائلی که موجب بی اخلاقی در جامعه می شود و… روبه رو هستیم پس باید وقتی هم برای این مسائل بگذاریم.ما نیاز داریم در این حوزه انگیزه ایجاد کنیم تا در حوزه دفاع مقدس بیشتر شاهد حضور آثار فاخرباشیم.

اعتمادی گفت: موانع اجتماعی در بحث ایثار بسیار است ؛ درست است که مملکت ما در حال جنگ نیست ولی ریشه شهادت از ایثار است ، تصور می کنم هنرمندان باید به این مسائل توجه داشته باشند .

این خواننده در ادامه با اشاره به ویدئو کلیپ تازه خود گفت : «جنگ تشنه »ویدئو کلیپی به کارگردانی داوود خیام وفیلمبرداری موسوی است که ملودی آن را خودم گفته ام ، مریم دلشا (ترانه) ، پاشا یثربی ( تنظیم ) آن را بر عهده داشته اند . این ویدئو کلیپ در راستای محیط زیست ومنابع طبیعی است مانند فیلم کوتاه ضبط شده است، برای همین بسیار پر هزینه است . در حقیقت یک اثر رئال است.

وی خاطر نشان کرد: قرار است برای این اثر مراسم رونمایی با حضور رسانه ها برگزار کنیم فعلا تاریخ آن مشخص نیست، همچنین قصد داریم این ویدئو کلیپ را در جشنواره ها به نمایش بگذاریم.

اعتمادی در خصوص مراحل ساخت این ویدئو کلیپ توضیح داد: تنظیم این ویدئو کلیپ دو روز زمان برده است شاید فیلم آن یک ماه طول کشیده باشد ،چون در لوکیشن سنگینی فیلمبرداری شده است. پیش تولید این ویدئو کلیپ از تیرماه شروع شد، در شهریورماه تدوین و صداگذاری آن را آغاز کردیم .
خواننده تک اهنگ لالایی در ادامه گفت : با گروه 25 نفره از جنگل های ساری فیلمبرداری را شروع کردیم تا شهر نوشهر ادامه داشت . با حمایت مسئولان استان مازندران توانستیم این کار را به سرانجام برسانیم .

اعتمادی درپایان گفت: بانک ایران زمین هم اسپانسر این ویدئو کلیپ بود .« برای زندگی همین یک زمین را داریم» شعار ما در این اثر است ؛ این نوع کارها دارای هویت هستند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید