آواری به نام هنر ایران

0

موسیقی فارس-غزل خواجوی: پدر شهید احمدی روشن، نام خیابان «محمدرضا شجریان» که به تازگی به نام خسرو‌آواز ایران زده شده بود را به «شهید فخری‌زاده» تغییر داد.

روز سی‌ام آذرماه، شورای شهر تهران، خیابان فلامک منطقه دو تهران را به نام استاد آواز ایران «محمدرضا شجریان» تغییر نام داد.

اما دیروز خبر رسید که این خیابان توسط پدر شهید احمدی روشن، شهید هسته‌ای ایران که در سال ۱۳۹۰ ترور شد، به شهید فخری زاده، شهید هسته‌ای تازه ترور شده، تغییر داد.

به طور قطع محمدرضا شجریان یکی از تاثیرگذارترین هنرمندان آواز ایران است. هنرمندی که تک به تک تصنیف‌هایش در تار و پود سرزمین ایران آمیخته شده و در هر کوی و برزن آن جاری است. شجریان هنرمندی است که در بین مردم بسیار محبوب است؛ محبوبیت عجیبی که گویی به‌ خاطر همراهی و همدلی همیشگی او با توده مردم بودت است.

حال که به پاس قدردانی از این هنرمند، نام او را بر سر یکی از خیابان‌های تهران نهادند، این چنین نام او را پایین می‌آورند در صورتی که می‌شد نام یکی دیگر از خیابان‌های تهران را به نام این شهید گرانقدر تغییر داد.

پس از این اتفاق، کاربران فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی از این اقدام بسیار ناراحت شدند؛ مگر می‌شود نام شجریان از خاطر مردم ایران پاک شود؟

در ادامه رایان شجریان، پسر استاد شجریان با انتشار تصویری که روی آن نوشته ای زده بود اعتراض خود را نشان داد.

وی که دو روز قبل و هنگام نصب تابلوی خیابان «استاد شجریان» با نوشتن مطلبی تحت عنوان «نوشدارو پس از مرگ سهراب» از نصب دیرهنگام تابلوی خیابان شجریان انتقاد کرده بود در استوری ایسنتاگرام خود نوشت: چون دوست دشمن است شکیت به کجا بریم؟

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید