کیانا کیارس در گفت و گو با موسیقی فارس:

به دلیل عدم اعتقاد به تفکیک جنسیتی کنسرت ویژه بانوان برگزار نمی کنم

0

موسیقی فارس- لی لا رضایی: خواننده پیشکسوت عرصه موسیقی بانوان که پیشترها با خوانندگان مختلف در گروه های محتلفی همخوانی می کرد، گفت: آهنگ های بسیاری دارم که اجرا شده و آماده انتشار هستند اما وقتی فضا برای موسیقی بانوان نامناسب است، چگونه باید به پخش آنها اقدام کرد؟
کیانا کیارس با اشاره به جو نامناسب موسیقی بانوان در ایران گفت: متاسفانه موسیقی بانوان جایگاه درستی در میان انواع موسیقی ندارد. هر چند که دوستان و همکارانم توانسته اند بارسنگین تفکیک جنسیتی در اجرای کنسرت ها را به دوش بکشند اما این شرایط همچنان نامناسب برای برگزاری یک کنسرت خوب است. به همین دلیل تا زمانی که این شرایط ادامه دارد، نسبت به برگزاری کنسرت اقدامی نخواهم کرد.
این خواننده که اجراهای بسیاری در کارنامه هنری خود دارد، افزود: بسیاری از دوستانم که در زمینه اجرای کنسرت فعالیت دارند، بارها خواسته اند تا کنسرتی برگزار کنم اما فعلا فعالیتی در این زمینه نخواهم داشت.
وی تاکید کرد: برای برگزاری کنسرت ویژه بانوان حتما باید تمامی نوازنده ها و عوامل را خانم ها تشکیل بدهند ولی واقعا جای نوازندگان حرفه ای در موسیقی بانوان خالی است. مثلا من نمی توانم در میان بانوان نوازنده درام، نوازنده ای را پیدا کنم که مانند بهنام ابطحی و یا هومن غفاری ساز بزند. یا بتواند آنچیزی را که من می خواهم اجرا کند.


کیانا کیارس در پاسخ به اینکه چرا از اجرای پلی بک برای برگزاری کنسرت کمک نمی گیرد، گفت: پلی بک رفتن هم عواقب خودش را دارد. وقتی در یک کنسرت مخاطب را دست کم بگیریم و پلی بک اجرا کنیم ، بی احترامی به او وشعورش کرده ایم و از طرفی دیگر حس و حال اجرای زنده را نیز نخواهد داشت، بماند که چقدر حرف و حدیث در اجراهای پلی بک در می آید.
کیارس در ادامه گفت: من کنسرت های دوستان زیادی می روم و اجراهای خوبشان را تماشا می کنم.  آنها لطف زیادی به من دارند و با وجودی که برای اجراهایشان شخصا بلیت تهیه می کنم و ردیف های عقب می نشینم، حسابی از خجالتم در می آیند ومن را طوری معرفی می کنند که واقعا خجالت می کشم و از طرفی هم خوشحال می شوم که هنوز من را فراموش نکرده اند.
کیانا درباره قطعاتش در همکاری با دیگر دوستان هنرمندش گفت: قطعاتی در دست تولید دارم که به همراه دوستانم تولید و اجرا کرده ایم . یکی از آنها «شورمستی» است که بازخوانی یکی از آثار استاد روح الله حالقی بوده و امیرمحمدنظر تنظیم آن را به عهده دارد. این قطعه به صورت کلیپ در آینده منتشر می شود.
خواننده کر کنسرت های قدیمی در خصوص عدم پذیرش نقش فانتین در بینوایان گفت: با وجودی که سن را دوست دارم و عاشق اجرا روی آن هستم، اما به دلیل مشغله کاری و مشکلات مادر بودن موفق به پذیرفتن این نقش نشدم. از آنجایی که من در شهر رشت زندگی می کنم امکان حضورم در تهران نبود و نمی توانستم برای 50-60 روز تمرین و همین مقدار روز اجرا فرزندانم را تنها بگذارم و کار کنم. انشاالله فرصت فراهم شود تا در آینده از این قبیل کارها انجام بدهم.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید