با اجرای مشترک گروه های شرکت کننده و با همنوازی با یکدیگر

«کوچه فستیوال» به کار خود پایان داد

0

موسیقی فارس– نخستین دوره جشنواره موسیقی نواحی بوشهر که تحت عنوان «کوچه فستیوال» از 19 اسفندماه در این بندر آغاز به کار کرده بود، شب گذشته با اعلام گروه های ممتاز که بر اساس آرا مردمی انتخاب شده بودند به کار خود پایان داد.
به گزارش موسیقی فارس، گروه «داماهی» هرمزگان به عنوان گروه برتر و گروه های «سورنای» لرستان و «ژوانا» از کردستان مشترکا به عنوان گروه‌ های دوم انتخاب شدند.
آئین پایانی این جشنواره که در محل کافه «حاج رئیس» و در دل بافت تاریخی برگزار شد با استقبال کم نظیر مخاطبان رو به رو شد. در ابتدای این مراسم، از تمامی گروه های شرکت کننده با اهدا لوح تقدیر و تجلیل شد و در ادامه مجری برنامه (شاهین بهرام نژاد) بیانیه فستیوال را قرائت کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است: « آشنایی و‌پیوند دوباره مردم با داستان موسیقی نواحی و مناطق مختلف ایران عزیز که امروز در سراسر دنیا مورد استقبال قرار می گیرند ولى در مناطق خودشان غريب و مهجور مانده اند، حرکت ارزشمندی برای بازگشت به ریشه ها و غرورآفرین است.

کوچه فستیوال
در این جشنواره، تلاش شد تا هنرمندان مورد تکريم قرار گيرند و با آرامش و آسودگى و به دور از بايدها و نبايدهای تکراری و خسته کننده به ارايه آثارشان بپردازند. موضوعى كه در این سال ها در جشنواره های داخلی مورد بی مهری قرار گرفته بود و در نتيجه به گواه شرکت کنندگان و مخاطبان، این جشنواره یکی از بهترین فستيوال هاى بود که در حوزه موسیقی کشور برگزار شده است.
پیام کوچه در کنار هم بودن و سازها را به نام مردم کوک کردن و با هم و برای هم نواختن بود. این همان مهمی بود که بارها از دست اندرکاران جشنواره های داخلی درخواست کرده بودیم.
کوچه را مردم خواستند و اداره کردند. آن ها نشان دادند، این پتانسیل را دارند که جشنواره ای به دور از سلیقه های مرسوم در ایران برگزار کنند که بتوانند در آن، پای صحبت یکدیگر و نیز هنرمندان بنشینند و لذت ببرند.»
این مراسم با اجرای مشترک گروه های شرکت کننده و با همنوازی با یکدیگر ادامه پیدا کرد و در پایان بخش آن نیز اجرای قطعه سرنای نوروزی بود که با سرنانوازی محسن شریفیان(سرپرست گروه لیان) و احسان عبدی پور(سرپرست گروه سرنای لرستان) و استقبال مخاطبان همراه شد.

کوچه فستیوال

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید