مراسم رونمایی از موزیک ویدیو «حریم »

0

کویتی پور: به ما نگویید مداح

برای انتشار کارهایم التماس نمی کنم!
موسیقی فارس-سارا صادقی: کویتی پور در مراسم رونمایی از تازه ترین اثر خود گفت: بی نهایت از مسئولین مملکت دلخور هستم که در این سالها حتی با یک تماس تلفنی جویای احوال من نشدند. بعد از 12 سال بالاخره کاری را ارائه کردم ؛ موزیک ویدیو حریم جدیدترین اثر من است.

مراسم رونمایی ونشست رسانه ای موزیک ویدئو «حریم» ظهر امروزبا حضور بهنام صبوحی آهنگساز، محمود سراجی راوی، مهران علوی کارگردان و غلامعلی کویتی پور خواننده در تالار اجتماعات خبرگزاری مهر برگزار شد.

در این مراسم کویتی پور با انتقاد از کسانیکه می گویند کارهای او کپی برداری است گفت: ما نوحه ها را کنار هم قرار می دهیم . نقد انتقاد های بسیاری در خصوص اینکه کارهای کویتی پور همه کپی است شده است؛ از کسانیکه این حرفا را می زنند درخواست می کنم کارهای من را به اساطیر موسیقی بدهند تا نظر دهند ، بعد متوجه می شوند هیچ کدام کپی نیست برخی با گفتن این حرفها شأن این نوع موسیقی را پایین می آورند.
وی افزود: من مخالف خواندن این ملودی ها نیستم ولی حداقل باید در آنها حرمت ها رعایت شود چون این ملودی ها برای ائمه خوانده می شود.من در زادگاه جنگ بزرگ شده ام در آن زمان اشعاری حماسی بسیاری داشتیم که همه آنها برای ائمه سروده شده بود این اشعار تاثیرات بسیاری را در روحیه رزمندگان می گذاشت .
خواننده حریم گفت:بازتابی که ملودی های آن زمان داشت بعد از جنگ دغدغه فکری من شد به همین دلیل در کنار موسیقی برای فرهنگ آب وخاکم کارهایی را انجام داده ام. ولی 12 سال به دلیل کم توجهی مسئولان از فضای موسیقی دور شدم .

کویتی پور گفت: من که نباید برای انتشار کارهایم التماس مسئولان کنم من کویتی پور هستم .کارهای بسیاری داشتم که بتوانم در صحنه بیاورم ولی به دلیل اینکه سرمایه گذاری نداشتم نتوانستم منتشر کنم.امیدوارم این موزیک ویدیو شروعی باشد برای کار های دیگر.
وی با بیان اینکه ما با احساس مردم شریفمان در دنیای موسیقی کار داریم خاطر نشان کرد: چرا برخی شهدا ی حرم را پولکی می دانند این خیلی دردناک است چون شهدا مظلوم ترین افراد هستند.

در ادامه بهنام صبوحی آهنگساز موزیک ویدوئو حریم گفت: حدود 25 سال پیش ما اولین کارمان را با کویتی پور شروع کردیم خوشحالم که با کسی کار می کنم که دغدغه ملی ودینی دارد.

در ادامه کویتی پور درباره سبک خود گفت: سبک من کویتی پور است ؛ سبک به خصوصی ندارم این الهامی است که از اساطیر موسیقی گرفته ام .نگاه من به این موضوع بازاری نیست.

وی در پاسخ به این سوال که چرا کسانی مثل شما در عرصه مداحی غائب هستند تصور نمی کنید این زنگ خطری برای حوزه مداحی باشد توضیح داد: تو رو خدا به ما نگویید مداح ، من کارهای بسیاری با مضامین اجتماعی، دفاع مقدس ومضامین دیگر داشته ام . فقط در حوزه حماسی کار ارائه نکرده ام. بارها شده در جلساتی برای دل خودم چند بیت را خوانده ام با وجود انکه دوره مداحی را گذرانده ام ولی دیگر مداحی نمی کنم.

وی افزود: قبل از انقلاب خوانندگان مداح نمی توانستند در سبک های دیگر فعالیت کنند .اگر این کار را می کردند خیلی محترمانه عذر آنها را می خواستند .ولی الان مثل گذشته نیست سلیقه ها عوض شده است.

وی در خصوص شروع نماهنگ موزیک ویدیوی تازه خود گفت: وقتی این موزیک ویدیو را ضبط می کردیم به طور اتفاقی ضبط نما هنگ ما با اذان ظهر شروع شد وبا اذان مغرب هم تمام شد .روز بعد هم همین اتفاق افتاد برای من جالب بود این نماهنگ درقطعه شهدای گمنام ضبط شد. این نشانه های این کلیپ است این موضوع نشان از عظمت شهدا می دهد.
لازم به ذکر است که ، تهیه کننده این نماهنگ سازمان فضای مجازی (سراج) و همچنین مجری طرح این برنامه موسسه فرهنگی هنری (دلصدا) است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید