بهترین های اسکار ۲۰۱۹؛

اسکار بهترین ترانه به «سطحی» رسید

0

موسیقی فارس_پریسا حسین پور: در شب اهدای جوایز آکادمی اسکار که طبق رسم چندین ساله، دوشنبه ۲۵ فوریه ۲۰۱۹ در سالن مجلل دالبی تیاتر برگزار شد، جایزه اسکار بهترین ترانه به «سطحی» (Shallow) لیدی گاگا برای فیلم پر فروش «ستاره ای متولد شده» رسید.
لیدی گاگا، خواننده پر آوازه موسیقی پاپ، که این ترانه را با همکاری مارک رانسون و چند شخص دیگر نوشته است، در فیلم «ستاره ای متولد شده»، سطحی را به همراه بردلی کوپر اجرا کرده است.
ترانه سطحی پیش از این نیز برنده جایزه گلدن گلوب بهترین ترانه شده بود و در پاییز سال گذشته به طور مرتب از شبکه های رادیویی مختلف پخش می شد.
لیدی گاگا پس از رفتن به روی سن بزرگ سالن دالبی تیاتر در میان تشویق های مداوم حاضرین در سالن یکی از شنیدنی ترین و در عین حال ماندگار ترین سخنرانی های پس از دریافت اسکار را انجام داد. او در حالی که از دریافت این جایزه بسیار شگفت زده و گریان بود گفت: اگر روی کاناپه نشسته‌اید و دارید تماشا می‌کنید، بدانید سخت برایش تلاش کرده‌ام؛ این (جایزه) درباره بردن نیست، درباره تسلیم نشدن است؛ اگر رویایی دارید برایش بجنگید؛ رویه شور و شوق این است که مهم نیست چند بار رد می‌شوید یا سقوط می کنید یا ضربه می‌خورید، بلکه درباره این است که چند بار می‌ایستید، شجاع هستید و ادامه می‌دهید.
گفتنی است لیدی گاگا و بردلی کوپر پس از دریافت اسکار همراه یکدیگر روی صحنه حاضر و سطحی را این بار به صورت زنده برای حاضرین در سالن اجرا کردند.
دیگر نامزد های آکادمی اسکار ۲۰۱۹ برای بهترین ترانه عبارت بودند از: «همه آن ستاره ها» برای «فیلم پلنگ سیاه»، «من می جنگم» برای فیلم «آر بی جی»، «جایی که چیزهای گمشده می روند» برای فیلم «مری پاپینز باز می گردد»، «وقتی یک گابوی مهمیزش را با بال عوض می کند» برای فیلم «ترانه باستر اسکراگز»

منبع: اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید