ورود «مادرم ایران» به بازار جهانی

0

موسیقی فارس-شرکت ناکسوس، موسسه انتشاراتی موسیقی آلمانی، با تبلیغات گستدرده ای در سطح بین المللی انتشار اولین آلبوم «مادرم ایران» اثر علی رهبری را در بازار جهانی آغاز کرد.

اولین آلبوم مجموعه «مادرم ایران» با قطعه «نوحه خوان» (داستان روز عاشورا) شروع می شود که علی رهبری آن را به حسین علیزاده تقدیم کرده است. این اثر کاملاً ایرانی که علی رهبری آن را در سن 23 سالگی تدوین کرده است، ابتدا برای ویولن و ارکستر نوشته شده بود که اخیراً با تغییراتی در پراگ توسط ارکستر سمفونیک متروپولیتن جمهوری چک و همراه با سولیستی پائولا رهبری، همسرعلی رهبری که دارای تابعیت ایرانی می باشد، ضبط شده است. در طی همکاری چندین ساله رهبری با موسسه ناکسوس، این اولین آلبومی است که اثری از خودش را برای این موسسه رهبری می کند.

 

در اولین عکس العمل، آقای «داوید دنتون»از منتقدین مشهور موسیقی کلاسیک در لندن، در مقاله ای علی رهبری را ستایش کرده و می نویسد:

این هنرمند دارای سبک منحصر بفرد و بسیار شخصی می باشد و با وجود این که عمدتاً “سیستم آتونال” را رد می کند، ولی در عین حال موسیقی اش مدرن و تجربه ای جلوه میکند و چه قدر حیف است که این هنرمند اکثر وقتش را صرف رهبری ارکستر کرده وشهرت جهانی اش را هم بیشتر به عنوان رهبرارکستر پیدا کرده است و فرصت کافی برای نوشتن آثاری بیشتر نداشته است.

البوم دوم مادرم ایران با صدای محمد معتمدی در پاییزسال جاری منتشر خواهد شد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید