مردم به موسیقی سخیف عادت کرده اند

0

موسیقی فارس- لی لا رضایی: مزدا شاهانی اهنگساز و تنظیم کننده نسبت به وضعیت کنونی موسیقی انتقاداتی کرد و اظهار داشت: متاسفانه شرایط کنونی موسیقی شرایط خوبی نیست و مسءولان باید به فکر چاره ای باشند .

خالق “مترسک” با بیان این مطلب گفت: اغلب موزیسین های حرفه ای با توجه به جو خراب و شرایط بد موسیقی خانه نشینی را انتخاب کرده اند و در بهترین حالت به آموزش هنر خود روی آورده اند.

شاهانی در ادامه افزود: با وجودی که فیلترهای ارشاد برای ارائه و انتشار هرچه بهتر آثار موسیقی درنظر گرفته شده اند، اما متاسفانه شاهد انتشار آثار ضدارزشی و سخیف در قالب موسیقی پاپ هستیم که هیچ جایگاه هنری ندارند. علاوه بر این، نشر چنین موسیقی های پیش پا افتاده و دم دستی نه تنها کمکی به سطح سلیقه شنیداری مردمی که مخاطب موسیقی هستند، نمی کند بلکه بازار موسیقی را خراب کرده و گوش مردم را به خود عادت می دهد.

وی با بیان این که عادت کردن به موسیقی سخیف و کم ارزش بزرگترین ضربه را به بدنه موسیقی می زند، تاکید کرد: اگر امروزه شاهد این هستیم که مردم از موسیقی خوب فاصله گرفته اند و به سمت موسیقی های اینچنینی می روند صرفا این دلیل است که مخاطب به شنیدن صداهای بد و موسیقی نامناسب عادت کرده است.

این آهنگساز پیشکسوت که تجربه همکاری با بسیاری از بزرگان موسیقی را در کارنامه هنری خود دارد، اضافه کرد: خانه نشین شدن حرفه ای های موسیقی اصلا به نفع جامعه موسیقی نیست و هرچه این عزیزان از عرصه دورتر شوند، اوضاع موسیقی بغرنج تر و نابسامان تر می شود. بنابراین به عنوان کسی که سالها خاک این عرصه را خورده است، پیشنهاد می کنم تادیر نشده فکری برای آن بشود تا از دست نرویم. این روزها که آب و هوای خوبی نداریم، حداقل حال و هوای خوب را از مردم نگیریم که در غیر اینصورت باید منتظر فاجعه باشیم.

منبع: آرمان شرق

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید