مهدی یراحی:

آنچه می‌شنوید ربطی به بازار ندارد و درد من و ماست

0

موسیقی فارس-مهدی یراحی در کنسرت اول آذرش با اشاره به آلبومی که با عنوان «سه‌گانه اجتماعی اول» در دست تولید دارد، گفت: آنچه در این آلبوم می‌شنوید ربطی به بازار ندارد و درد من و ماست.

به گزارش موسیقی فارس، مهدی یراحی (خواننده پاپ ایرانی و عربی) شامگاه گذشته، پنجشنبه اول آذر در دو نوبت در مرکز همایش‌های برج میلاد روی صحنه رفت.

شروعی با قطعه «پاییز» در میان دکوری یادآور پاییز

اولین قطعه که مهدی یراحی خواند، درحالی‌که هنوز پرده پایین بود و تنها صدای او و نوازندگان گروهش شنیده می‌شد «پاییز» بود با ترانه‌سرایی و آهنگسازی امیرعلی بهادری و تنظیم پیمان میرزایی؛ «خوش به حال اون که تو رو داره بعد من، کنار تو کم نمی‌آره قد من…» با بالا رفتن پرده، صحنه‌ایدیده شد یادآور حس و حال پاییز؛ نیمکت‌هایی سفید، چراغ‌هایی روشن، درخت‌هایی لخت و برگ‌هایی که روی زمین ریخته شده بود.

مهدی یراحی با خواندن این قطعه گفت: ما امروز آن قدر در سانس یک هیجان داشتیم و این سانس هم آن قدر هیجان داریم که فکر می‌کنم نفسم برای این همه انرژی قد ندهد.

قطعه دوم، «چشم تو» بود با ترانه ساره تاجیک، ملودی وحید پویان، تنظیم و میکس سعید زمانی و گیتار فرشید ادهمی.

یراحی بعد از اجرای این قطعه در پاسخ به همراهی حاضران با آن‌چه می‌خواند، گفت: قابی که رو به روی من است و شمایید، یکی از زیباترین قاب‌هایی است که می‌تواند برای هر کسی که کار هنری می‌کند شکل بگیرد و بابت آن، حال من از شما خیلی بهتر است.

سومین قطعه «کجاست اون خنده‌های کوچیک، بپرس از قاب عکس رو میز…» بود با عنوان «صورتک» با ترانه و ملودی امیرعلی بهادری و تنظیم هومن نامداری.

این خواننده پاپ پس از اجرای این سه قطعه گفت: این اُپنینگ‌مان بود و تازه برنامه را شروع کرده‌ایم!

«بهونه»، «چرا نمی‌رسی؟»، «عطر تو»و دلی که مهدی یراحی با آن مکافات دارد

پس از آن یراحی به سراغ آهنگی از آلبوم «مثل مجسمه»‌ رفت به نام «بهونه» که ترانه‌سرا و آهنگسازش امیرعلی بهادری است و تنظیم‌کننده و میکس و مسترینگش کوشان حداد.

او سپس «چرا نمی‌رسی؟» را اجرا کرد با ترانه‌ای از پویان بوترابی و تنظیم سعید زمانی با شروعی از این قرار؛ «قرار بود پاییز برگردی، گفتی که حالت باز خوب می‌شه، من تو همون خیابون ایستادم، کجایی پس داره غروب می‌شه…»

یراحی در ادامه از حاضران خواست سعید زمانی و امیرعلی بهادری را که در سالن حضور داشتند، بابت آن‌چه تاکنون برای او انجام داده‌اند، تشویق کنند.

قطعه بعدی حاصل همکاری رستاک حلاج (ترانه‌سرا)، زانیار خسروی (تنظیم، میکس و مسترینگ) با مهدی یراحی در مقام آهنگساز و خواننده بود با نام «عطر تو».

او با اجرای این قطعه در جواب ابراز احساسات تماشاگران گفت: از دل من خبر ندارید که من مکافات دارم با دلم به خاطر دیر به دیر دیدن شما.

تازه‌ترین خبر از «سه‌گانه اجتماعی اول»

پس از اجرای این شش قطعه، مهدی یراحی به سراغ قطعه «مثل مجسمه» رفت از آلبومی به همین نام با حضور امیرعلی بهادری به عنوان ترانه‌سرا و آهنگساز، هومن نامداری؛ تنظیم‌کننده و سعید زمانی؛ میکس و مسترینگ.

یراحی در ادامه به آلبومی اشاره کرد با نام «سه‌گانه اجتماعی اول» که در دست انتشار دارد و اولین قطعه آن با عنوان «سرسام» با ترانه‌ای از مونا برزویی و تنظیم سعید زمانی به آهنگسازی یراحی در پایان آبان منتشر شد. او ضمن دکلمه بخشی از ترانه این قطعه؛ «قاضی زیاد می‌شود، وقتی عدالت نیست/ ماحق به جانب همه شاکیان هم هستیم/ ما چشم می‌دوزیم به اعدام یکدیگر/ غافل از اینکه روز دیگر متهم هستیم/…»گفت: آهنگ بعدی این آلبوم که فکر می‌کنم هر چند برایش مجوز گرفته‌ایم ولی دردسرساز شود چون خیلی تند است، حدودا 20 روز دیگر منتشر می‌شود. این سه شعر و این سه ملودی که در آلبوم «سه‌گانه اجتماعی اول» می‌شنوید ربطی به بازار ندارد و درد من و ماست.

گیتاریست نیستم ولی گیتار می‌زنم

قطعه هفتم، «آینه قدی» بود از آلبومی به همین نام؛ «نپرس ازم چه مرگمه، نمی‌تونم بفهممت دیگه تو رو…» با ترانه و ملودی امیرعلی بهادری و تنظیم و میکس و مستر پیمان میرزایی.

یراحی با خواندن این قطعه گفت: 20 آهنگ در سانس قبل خواندم و تا اینجا هم که شش، هفت قطعه خواندم ولی به عشق شما 100 آهنگ دیگر هم می‌خوانم. آنقدر می‌خوانم تا از این جا بیرون‌مان کنند.

قطعه بعدی «نگو نگفتی» با ترانه‌ای از روزبه بمانی، آهنگسازی احسان نی‌زن و تنظیم سعید زمانی بود و بعد از آن مهدی یراحی به سراغ قطعه عربی «حیک بابا حیک» رفت که با همخوانی و استقبالحاضران مواجه شد و یراحی در واکنش گفت: عربی‌تان از من خیلی بهتر شده است.

او در ادامه با اشاره به اینکه گیتاریست نیست ولی گیتار می‌زند قطعه «از خودت خبر بیار» را خواند و بعد از آن آهنگ تیتراژ فیلم سینمایی «نفس»، «آخرین اسیر»، «شال گردن»، «منو رها کن»، تیتراژ فیلم سینمایی «21 روز بعد»، «آشوب»، «امپراطور» و قطعه‌ای عربی را.

ازجمله مهمانان این کنسرت می‌توان به پیمان قاسمخانی (فیلمنامه‌نویس)، محسن ایزی (از چهره‌های اینستاگرام)، سیامک عباسی (خواننده پاپ) و عبدالجبار کاکایی (شاعر) اشاره کرد.

اعضای گروه مهدی یراحی در این کنسرت عبارت بودند از؛ انوشیروان تربتی، مرسل وطنی، عظیم روحانی، دانیال دانشور، حامد حمیدزاده، علی افلاطونی و مجید رضاپور.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید