مهران مستی در آلبوم «تو خوبی» می درخشد

0

موسیقی فارس- ویدا مراقبتی: مراسم رونمایی از نخستین آلبوم رسمی «مهران مستی» با نام «تو خوبی» برگزار شد. بعدازظهر روز شنبه 20 شهریور بسیاری از هنرمندان عرصه موسیقی و طرفداران این خواننده در فرهنگسرای ابن سینا واقع در شهرک غرب تهران حضور بهم رساندند تا شاهد این مراسم باشند.
بالاخره انتظارها به پایان رسید و مهران مستی خواننده پاپ آلبوم رسمی خود را منتشر کرد. او یکی دیگر از خوانندگان نسل «ایران موزیکی» است که قرار است از این پس کارهای خود را در قالب مجوزهای قانونی وزارت ارشاد دنبال کند. او در سال های 91 و 92 برای مجاز شدن اقدام کرد. در سال 93 مجوز این آلبوم 12 تراکی را گرفت، ولی به دلیل پاره ای از مشکلات انتشار رسمی آلبومش تا به امروز طول کشید.
مستی در سخنانی از روند تهیه و انتشار آلبومش توضیحاتی ارائه داد و در مورد سال هایی که ممنوع الفعالیت بود صحبت کرد. او به طرفدارانش مژده داد که در فاصله کمتر از پنج ماه آینده آلبوم دوم خود را هم روانه بازار کند و پس از ماه های محرم و صفر کنسرت برگزار کند. او در بخشی از سخنانش گفت: « میکس و مستر، تنظیم شعرها و ملودی یک پکیج موسیقی را درست می کند و من از این آلبومم راضی هستم و کارهایم را دوست دارم. موسیقی باید احساس داشته باشد و من این را لحاظ کرده ام. اما قضاوت درباره این آلبوم را به عهده دوستان و شنوندگان می گذارم.»
«محمدرضا حبیبی» شاعر و ترانه سرا اجرای برنامه را برعهده داشت. علی استیری، سعید سام و مازیار طاهرخانی از دیگر مهمانان این مراسم بودند که در مورد ترانه ها، روند میکس، تنظیم و آهنگسازی آلبوم توضیحاتی ارائه دادند. در بین صحبت های سخنرانان این مراسم، تیزرهای ویدئویی از این آلبوم پخش می شد و پس از پایان نمایش هر تیزر مستی قطعه ای را برای حاضرین اجرا می کرد. «حمید نوری فام» مدیر شرکت «گیتی گویش» که کارهای مربوط به اخذ مجوز و انتشار این آلبوم را برعهده داشت از دیگر سخنرانان این برنامه بود.
علی استیری در مورد این آلبوم گفت: «خواننده هیچ گاه نباید از کارش راضی باشد. همیشه باید به روز باشد. در موسیقی تنظیم ها خیلی زود کهنه می شود. این مشکل در مورد ترانه ها و یا ملودی های موسیقی ایرانی وجود ندارد. ما به دلیل فاصله زیاد بین خلق آلبوم تا انتشار آن آهنگ های این آلبوم را دوباره تنظیم کردیم.» او افزود: «نه تنها مهران مستی بلکه حضور همه هنرمندان بر روی استیج آرزوی ما است.»
مازیار عطاریان هم در سخنانی اظهار داشت: «خیلی خوشحالم که مهران عزیز بعد از 15 سال فعالیتش را قانونی کرد. سال ها به مهران عزیز می گفتم که باید با مجوز کارهایت را پخش کنی. از کارهای غیرمجاز سودی حاصل نمی شود و امروز پس از سال ها این اتفاق افتاد.» او خواستار حمایت همه جانبه از هنرمندان عرصه موسیقی شد.
«سعید سام» میکس من و تنظیم کننده، «مازیار عطاریان» خواننده و آهنگساز، «وحید طاهرخانی» تنظیم کننده، «علی استیری» شاعر و ترانه سرا، «باران تفرشی» شاعر و ترانه سرا، «محمدرضا حبیبی» شاعر و ترانه سرا، «مهران پاشازاده» شاعر و ترانه سرا و «مرتضی فلاح» شاعر و ترانه سرا در تهیه این آلبوم با خواننده همکاری داشته اند.
نیما علامه خواننده، مجید رضازاده تنظیم کننده، کیارش حسن زاده خواننده پاپ، مهتاب رخصتی ترانه سرا، امیر مولایی خواننده، آراز خواننده، محسن فرهی، مسعود خادم، خانم فرمان زاده بازیگر تاتر، مهدی مدرس خواننده، عباس لطیفی آهنگساز، حمید رهنمود خواننده، نیلوفر امجد، علیرضا بندری، ستاره حسینی گوینده صدا و سیما، داوود نظری خواننده پاپ، محسن استیری خواننده، مهدی اسدی خواننده، نوید مولایی خواننده، علیخانی دبیر انجمن های قلم، حامد حاتمی و جمع بسیاری از هنرمندان حوزه موسیقی مهمانان ویژه این برنامه را تشکیل می دادند. پوشش خبری و تصویری این مراسم توسط رسانه های موسیقی بسیار چشمگیر بود.
مستی در پایان از مدیریت و حراست فرهنگسرای ابن سینا، اهالی رسانه، سایت های موسیقی و کلیه هنرمندان و همکارانی که وی را در تهیه این آلبوم همراهی کرده بودند قدردانی کرد. معرفی آلبوم هایی از دو خواننده جدید «سروش یعقوبی» و «ساسان» که به زودی از شرکت هنری گیتی گویش به بازار می آیند از دیگر برنامه های این رونمایی بود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید