کارگاه یک روزه اواز پاپ ، کلاسیک ملیکا تهرانی

0

موسیقی فارس – مرضیه فخار : کارگاهی شش ساعته برای آقایان علاقه مند به آواز جهت اشنایی کلی با تکنیک های پایه و پیشرفته آوازی برگزار شد.

به گزارش موسیقی فارس، کارگاه آواز «ملیکا تهرانی» دوم شهریور ماه درحالی برگزار شد که سی و یک نفر از علاقه مندان آواز از شهرهای تهران، کرج ، کاشان، دماوند و سبزوار به خانه هنرمندان آمده بودند .

کارگاهی تهرانی در رشایطی برگزار شد که در آن به مباحثی چون تمرینات تنفسی، رزنانس، ویبراتور، تحریر، اشنایی با رنگین کمان صوتی ، خواندن قطعات آوازی و ….هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی پرداخته شد.

ملیکا تهرانی در بخش مقدماتی توضیحاتی راجع به گرم کردن صدا ، تمرینات تنفسی و افزایش حجم صدا ، رزنانس ، تقویت عضلات شکم وفیله کمر برای بهتر خواندن و …. را مطرح کرد. سپس هر کدام از هنرجویان به اجرای قطعه ای آوازی همراه با پیانو نوازی وحید کریمی پرداخت.

در ادامه نیز تهرانی یکایک هنرجویان  را در اجرای اصول صحیح آواز راهنمایی کرده و تکنیکهایی را برای هر کدام پیشنهاد داد که بسیار مورد استقبال هنرجویان قرار گرفت.

در بخش سوم این کارگاه هماهنگی هنرجویان با نوازنده پیانو برای انتخاب گام صورت گرفت و مباحث تئوریک دیگری توسط  وی مطرح شد .

در بخش چهارم، بار دیگر هر کدام از هنرجویان قطعه ای آوازی را با همراهی پیانو اجرا کرده  و استاد تهرانی آنها را در تلفیق بهتر صدا و موسیقی ، تصویر سازی موسیقیایی ، پیدا کردن جای خاص صدا و ….. راهنمایی و نکات مهمی را گوشزد کرد.

درپایان این دوره عکس یادگاری گرفته شد و هنرجویان با رضایت بسیار، خواستار تشکیل مجدد کارگاه شدند.

این کارگاه با تدریس ملیکا تهرانی از ساعت 10صبح تا پنج و نیم بعد از ظهر در خانه هنرمندان (سالن استاد جلیل شهناز ) با مشارکت موسسه آوای حنانه و همین طور مدیریت یاشار درفشه برگزارشد.

 

منبع: اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید