به دعوت سازمان صدا و سیما؛

هنرنمایی میلاد کیایی در شب یلدا

0

موسیقی فارس-لی لا رضایی: میلاد کیایی برای اجرای قطعه ای مناسبتی برای شب یلدا از سوی سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران دعوت به همکاری شد.

این آهنگساز با اعلام این خبر به موسیقی فارس گفت: از سوی سازمان صداوسیما دعوت به همکاری شدم تا بر روی شعری مناسبتی برای شب یلدا، آهنگی برای اجرا توسط ارکستر بزرگ صداوسیما بسازم. هم اکنون مشغول ساخت و تنظیم این آهنگ هستم و فکر می کنم مدتی طول بکشد تا ساخت آن به پاین برسد.

وی که سابقه ساخت موسیقی هایی از جمله پگاه، ابر بی باران و … را در کارنامه هنری خود دارد، ادامه داد:

شعر این آهنگ توسط سازمان صدا و سیما انتخاب شده و برای من ارسال شده است که شعری بسیار زیبا در وصف یلداست. از انجایی که این آهنگ برای اجرای اکستر بزرگ است، نیازمند زمان و تمرکز هستم تا آهنگی را که در شان شب یلدا که یکی از سنت های دیرینه ایرانی است، بسازم تا حق مطلب درخصوص این شب ادا شود.

از جمله آثار میلاد کیایی به موارد زیر می‌توان به پگاه، ابر بی‌باران، سبزه‌زار، یتیم سه‌گاه، کوه‌های سفید و … نام برد . وی همچنین موسیقی فیلم های بسیاری را انجام داده است که از این میان می توان به تصویر بهار، گریز از شهر، لسان‌الغیب، آری اینچنین بود برادر، خاله سارا و … نام برد.  کتابهای راز آشکارا و دل به دریا زدن، دم نزدن  و …می‌خواهد از تالیفات وی در زمینه نوشتاری به شمار می رود.

منبع: اختصاصی موسیقی فارس

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید