سالن سوت و کور و تحریم شده برج میلاد در فصل کنسرت‌ها

0

موسیقی فارس: پیش از این سالن همایش‌های برج میلاد از محل‌های ثابت برای برگزاری کنسرت بود. در جشنواره سی و چهارم موسیقی فجر، تمامی کنسرت‌های پاپ در این سالن برگزار شد. پیش از محرم و صفر وقتی سامانه فروش بلیت کنسرت را باز می‌کردید، با سانس‌های متعدد در برج میلاد مواجه می‌شدید؛ اما حالا اوضاع با قبل بسیار متفاوت است.  در فصل جدید کنسرت‌ها فقط یک سانس برای کنسرت سینا درخشنده در برج میلاد برگزار می‌شود!

 

سالن برج میلاد، یکی از سالن های محبوب برای خوانندگان است؛ چراکه امکانات آن برای اجرای کنسرت بسیار مناسب است. وقتی خبرنگار ما در خصوص امکانات برج میلاد برای اجرای کنسرت از میثم ابراهیمی خوانده پاپ، پرسید، او گفت: «برج میلاد یکی از بهترین سالن‌ها برای اجرای کنسرت است؛ چرا که به لحاظ جغرافیایی در دسترس مردم است و دیگر اینکه ساختار سالن مناسب است. برای مثال‌ صندلی‌ها در موقعیت‌های مناسب و مشرف به صحنه اجرا قرار داده شده‌اند. همچنین برای خوانندگان هم شرایط اجرا به نسبت سالن‌های دیگر بهتر است.»

اما، علت اینکه کنسرتی در برج میلاد انجام نمی‌شود، تحریمی است که به دست تهیه کنندگان علیه برج میلاد صورت گرفته؛ ظاهراً برج میلاد بهای اجاره سالن‌ها را افزایش داده و همین موضوع گلایه تهیه کنندگان موسیقی را در پی داشته است.

 

در نامه‌ای که اهالی مجمع صنفی ناشران به مدیر برج میلاد نوشتند، آمده است: «مدیرعامل محترم برج میلاد تهران/ جناب آقای مجتبی حسینی توسل … سالن مرکز همایش‌های برج میلادیکی از مراکزی است که امکان برگزاری کنسرت‌هایی با جمعیت بیش از ۱۵۰۰ نفر را دارد. متاسفانه قیمت گذاری مرکز همایش‌های برج میلاد متناسب با وظایف شهرداری تهران نیست و در ابتدای سال جاری و بر خلاف دیگر ارگان‌های دولتی و نیمه دولتی، قیمت بهره برداری از مرکز همایش‌های برج میلاد و خدمات آن با مبلغ نامتعارفی افزایش یافته است و درعین ناباوری، مدیر مرکز همایش‌های برج میلاد اعلام نموده اند بر اساس دستور جنابعالی، یک بار دیگر، قیمت اجاره سالن برای اجرا‌های صحنه‌ای بعد از ایام محرم و صفر افزایش یابد!

جهت آگاهی، بر اساس افزایش صورت گرفته در ابتدای سال جاری، نرخ هر صندلی در مرکز همایش‌های برج میلاد به مراتب بیشتر از نرخ صندلی سالن‌های هم تراز خود حتی سالن‌های خصوصی با تجهیزات، ظرفیت و کیفیت خدماتی بالاتر از مرکز همایش‌های برج میلاد تهران است و با دستور جدید (افزایش مجدد نرخ اجاره)، این رقم شکاف قابل توجهی با دیگر سالن‌های تهران خواهد داشت.

 

این چنین تصمیمات در شرایط اقتصادی حال حاضر کشور و افزایش قیمت‌ها به دست آن مجموعه، تنها فشار مالی را بر سبد فرهنگی خانوار افزایش داده و منجر به کاهش برگزاری برنامه‌های فرهنگی هنری بخصوص کنسرت‌های موسیقی است که اینگونه رفتار‌ها موازی با اهداف دشمنان بیرونی این مرز و بوم برای ایجاد فشار بر مردم و نارضایتی از حکومت و ارگان‌های آن است؛ لذا مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری به درخواست جمع قابل توجهی از موسسات، تهیه کننده‌ها و برگزارکننده‌های کنسرت‌های موسیقی، ضمن اعلام و اطلاع رسانی موارد فوق، از جنابعالی درخواست می‌نماید هرچه سریعتر نسبت به تعدیل قیمت بهره برداری از سالن مذکور و خدمات جانبی آن به قیمت‌های مشابه و کمتر از سال ۱۳۹۷ اقدام عاجل نمایید.»

یکی از مشکلاتی که تهیه کنندگان موسیقی از آن شکایت داشتند، کمبود سالن استاندارد برای برگزاری کنسرت بود. حالا با حذف برج میلاد مشکل کمبود سالن بیش از قبل به چشم می‌آید؛ چراکه یکی از اصلی‌ترین سالن‌ها برای اجرای زنده موسیقی حذف شده است. باید منتظر ماند و دید این شرایط تا چه زمانی ادامه پیدا می‌کند.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید