پیام مدیرکل دفتر موسیقی به «سی و دومین جشنواره بین المللی موسیقی فجر»

0

موسیقی فارس- در آستانه برگزاری سی و دومین جشنواره موسیقی فجر ، مدیر کل دفتر موسیقی پیامی را به این جشنواره ارسال کرد.

در متن این پیام آمده است:
بسمه تعالی

جشنواره موسیقی فجر، در مسیر برگزاری سی و یک ساله ی خود، تلاش نموده است تا ضمن روایت پیام بلند انقلاب اسلامی، ظرفیت های وسیع این هنر شریف را در خدمت معرفی مؤلفه های فرهنگی این کشور، به فرصت مرور و باور و همدلی بسپارد و «سی و دومین جشنواره ی بین المللی موسیقی فجر»، بنا دارد تا ضمن پاسداشت دستاوردهای قابل اتکاء و مؤثر دوره های پیشین برگزار ی خود، منظرهای تازه و تأثیر گذاری را پیش روی تجربه و توان پیشکسوتان گرامی و جوانان مستعد و نوآور این گستره ی پرتپش بگشاید .
از این روی، قراردادن جشنواره ی سی و دوم در موقعیتی که بالاترین سطح برای ارائه ی هنر برگزیدگان جشنواره های تخصصی موسیقایی کشور محسوب شود، از رویکردهای متمایز این نوبت از جشنواره، به منظور ارتقاء کیفی آورده ها و داشته های آن است تا به معنی درست کلمه، جشنواره ی موسیقی فجر، «جشنواره ی جشنواره ها» ی موسیقایی باشد .
تلاش برای این مهم و نیز هدف گذاری هوشمندانه ی بخش بین الملل این مهمترین رویداد موسیقایی کشور ، به سمت تأمین چشم انداز «ایران فرهنگی»، از نقاط قابل تأمل و برآمده از تجربیات پیشین است تا در کنار ادامه ی سیاست واسپاری حوزه های اجرایی جشنواره به هنرمندان این عرصه شاهد رویدادی پویاتر و فراگیرتر باشیم  .
از دیگر امیدواری های رویکردهای تازه ی این جشنواره، تبدیل شدن «جایزه باربد» به نمادی شاخص و معیاری معتبر برای سنجش آثار موسیقایی کشور در تمامی گونه های تولیدی است .
اینجانب شایسته می داند تا ضمن تقدیر از همفکری ها و هم افزایی های منجر به برگزاری مناسب این رخداد بزرگ، با خرسندی ابراز نماید که دفتر پیشنهادات و مشارکت های ارزشمند اهالی گرامی این هنر و صاحبنظران آگاه این حوزه، برای ارتقاء سطح کیفی این جشنواره، گشوده خواهد ماند .
فرزاد طالبی
مدیرکل دفتر موسیقی

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید