در فرهنگ‌سرای نیاوران

«محمد موسوی» مسترکلاس نی‌نوازی تشکیل می‌دهد

0

موسیقی فارس-مسترکلاس نی‌‎نوازی استاد «محمد موسوی» و شیوه‌ سه تار نوازی به سبک استاد عبادی، به همت بنیاد آفرینش‎های هنری نیاوران، 22 اردیبهشت ماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‎شود.

استاد محمد موسوی از اساتید برجسته نی نوازی و صاحب سبک در این زمینه است که آثار و فعالیت‎های ایشان معرف حضور علاقه‌مندان موسیقی است. محمد موسوی در ۱۲ اردیبهشت ۱۳۲۵ در شهر اهواز به دنیا آمد. در کودکی علاقه زیادی به شنیدن موسیقی داشت و در آن زمان رادیو تنها وسیله‌ای بود که او می‌توانست در هر فرصتی پایش بنشیند و به صدای ساز نوازندگان مورد علاقه اش گوش سپارد؛ ابتدا به‌سازی دیگر علاقه داشت، اما با شنیدن صدای نی حسن کسائی از رادیو به شدت شیفته صدای نی شد. زمانی که اولین بار برای درس گرفتن نزد کسائی رفت، کسائی به وی گفت که بنوازد و وقتی موسوی نواخت، کسائی به او گفت: «تو نیازی به آموزش نداری و می‌توانی خود کارت را با گوش دادن به رادیو دنبال کنی.» در سال ۱۳۴۶ توسط احمد عبادی به رادیو راه یافت و در سال ۱۳۵۰ در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی به فعالیت مشغول شد.

او در گروه استادان موسیقی ایران به همراهی فرامرز پایور، جلیل شهناز، علی‌اصغر بهاری و محمد اسماعیلی عضویت داشت و به همراه این گروه اجراهایی در ایران و سایر کشورها داشت. همچنین در آثاری مانند نوا و سر عشق با محمدرضا شجریان همکاری کرده‌ است.

مستر کلاس نی ‎نوازی و شیوه سه تار نوازی به سبک استاد عبادی، شنبه 22 اردیبهشت ماه، ساعت 15 در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان می‎توانند جهت هماهنگی و ثبت نام با شماره 09125215565 تماس گیرند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید