جُنگ عید غدیر با اجرای محمد معتمدی

0

موسیقی فارس- شایان رسول زاده: جُنگ عید غدیر هشتم شهریور ماه در بوستان آب و آتش و با حضور پرتعداد تهرانی ها برگزار شد.
این برنامه که در صفحه رسمی محمد معتمدی با نام کنسرت خیابانی از آن یاد شده بود شباهت بیشتری با جُنگ داشت و شاید مخاطبان این خواننده خوشنام منتظر یک کنسرت بی چون چرا داشتند تا یک جُنگ.
جُنگی با بوی کباب و بلال بوستان آب و آتش که رفته رفته صندلی های خالی را از یاد برده بود میزبانان اش را دور تا دور سکوی اجرا بر روی زمین و با زیرانداز های رنگی میدید.
شاید این برنامه ها در نقاط دیگر جهان به این شکل نباشد مگر فستیوال های مختلف اما در ایران هیچ چیز بعید نیست.
برنامه ای که من نام اش را جُنگ می گذارم تا کنسرت خیابانی محمد معتمدی با سرود با وقار جمهوری اسلامی ایران و با تلاوتی چند از کلام الله مجید و با خوش آمدگویی مجری برنامه و مرشد خوانی در مدح حضرت علی آغاز شد.
در ادامه نوازندگان سازهای ملی ایران با تشویق شهروندان تهرانی که در نقاط مختلف بوستان آب و آتش به هر نحوی نشسته بودند به روی صحنه آمدند.
و سپس با حضور علی اکبر قربانی (رهبر ارکستر) و محمد معتمدی اولین کنسرت خیابانی آغاز شد.
در این برنامه قطعات شور آفرین، بهار دلکش، شکایت دل، دگر چه خواهی، کویر ، رنگ شرقی، خوش آمدی، بهار من و کل صبح با تنظیم های علی اکبر قربانی، شهرام توکلی و افشین عزیزی اجرا شد.
همچنین اشعار قطعات مذکور از سروده های ملک الشعرا بهار، بیژن ترقی، نواب صفا، محمد معتمدی و منیره طاها بود.
معتمدی قبل از اجرا اولین قطعه چنین گفت: برگزاری همچین برنامه ای مُیسر نبود اما با مذاکراتی که با مسئولان محترم داشتیم توانستیم در این شبِ عزیز این کنسرت را برگزار کنیم.
با این صحبت معتمدی میشد فهمید این کنسرت در قالب یک جُنگ برگزار شد تا مسئولان محترم راضی به اخذ مجوز این کنسرت خیابانی شوند که به نوعی اولین کنسرت خیابانی بود.
پیش از این بحث کنسرت خیابانی با توجه به شرایط بد اقتصادی از سوی خواننده های خوش نام کشور همانند همایون شجریان در رسانه ها مطرح شده بود که محمد معتمدی این مهم را افتتاح کرد.

منبع: اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید