هیچ هنرمند ایرانی به «بی‌بی‌سی» نخواهد رفت

0

موسیقی فارس- محمدرحیم لیوانی، رئیس مرکز پویانمایی صبا تاکید کرد با توجه به رونق تولید انیمیشن در ایران و با توجه به تجربیات گذشته، هیچ هنرمندی جذب شبکه‌های خارجی از جمله بی بی سی نخواهد شد.

به گزارش موسیقی فارس به نقل از تسنیم، محمدرحیم لیوانی، رئیس مرکز پویانمایی صبا با اشاره به شروع پخش فصل چهارم «شکرستان» گفت: «احتمالاً از اوایل مردادماه کار به شبکه نسیم می‌رسد. با نظر شبکه احتمالاً «شکرستان» در کنداکتور شبانه قرار می‌گیرد. الان ۹ قسمت سریال آماده شده است و یک ۱۳ قسمت دیگر به شبکه برای پخش واگذار خواهد شد.»

او در پاسخ به این سوال که شهاب حسینی کماکان در کنار «شکرستان» خواهد بود، تأکید کرد: «بنای‌مان ادامه با ایشان است؛ در پخش نوروزی بسیار مردم استقبال کردند و خودمان هم راضی بودیم. این مجموعه صد قسمتی است و ان‌شاالله شهاب حسینی باقی می‌ماند و ما هم با این هنرمند کار را ادامه خواهیم داد. چرا که برای ایام پاییز هم «شکرستان» ۱۳ قسمت دیگر برای تلویزیون آماده می‌کند. البته به فراخور داستان و روایت، از هنرمندان دیگر هم استفاده می‌کنیم.»

لیوانی در پاسخ به این سوال که شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان خصوصاً «بی‌بی‌سی» در خبرهایی اعلام می‌کنند هنرمندان حوزه کودک ایرانی به بخش کودک آن‌ها می‌پیوندند، تصریح کرد: «در این زمینه سوابقی وجود دارد که در طی سال‌های اخیر برخی از هنرمندان ما بنا به دلایلی غفلت کردند و در اشتباه محاسباتی که داشتند جذب شبکه‌های معاند شدند. الان با چه روحیه‌ای برگشتند و حتی بارها درخواست کرده‌اند و می‌خواهند دوباره در تلویزیونِ ایران کار کنند. آن‌ها (بی‌بی‌سی) بحث‌شان دلسوزی برای هنرمندان نیست و می‌خواهند روزنه‌ای برای ضربه زدن به پیکره نظام اسلامی پیدا کنند. هوشیاری هنرمندان ما با توجه به موارد مشابهی که از قبل بوده، دوستانی که رفتند، غفلت کردند و خودشان هم گفتند فریب جذابیت‌های پوشالی را خوردند.»

وی اضافه کرد: «فکر می‌کنم تجربه هنرمندان ما زیاد شده و دیدند مقصود اصلی این دشمن‌های رسانه‌ای چیست و دنبال ضربه زدن به نظام اسلامی هستند. بعید می‌دانم هنرمندان ما دوباره فریب این‌ها را بخورند و از غفلت‌هایشان سوء استفاده کنند. ما در این‌جا تلاش‌مان رونق تولید در رسانه‌ملی چه حوزه نمایشی و چه برنامه‌سازی حوزه کودک و نوجوان است و هرکسی بخواهد فعالیت کند در اینجا زمینه فعالیت کاملاً فراهم است. بعید می‌دانم حربه‌شان کارگَر شود؛ خوشبختانه در تابستان هم با ۲۴۸۰ دقیقه پویانمایی و ۴۱ ساعت کارِ کودک آنقدر لذت خواهند برد که به سراغ کالاهای نامرغوب خارجی نخواهند رفت.»

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید