در مراسم اختتامیه هفته موسیقی خراسان

از عثمان محمدپرست در هفته موسیقی خراسان تجلیل می شود

0

موسیقی فارس– ستاد برگزاری هفته موسیقی خراسان در مراسم اختتامیه این رویداد موسیقایی از مقام هنری استاد عثمان محمدپرست قدردانی می کند.

به گزارش موسیقی فارس، هفته موسیقی خراسان با هدف تجلیل و بزرگداشت موسیقی نواحی ایران و نیز توجه به نسل جوان این سبک از موسیقی ۱۴ تا ۱۸ اسفند به همت موسسه فرهنگی – هنری هواداران هنر ایرانیان و با حضور ۵ گروه موسیقی در تالار فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می شود. در مراسم اختتامیه این هفته موسیقایی از عثمان محمدپرست دوتار نواز پیشکوست خراسان در آستانه ۹۰ سالگی اش تجلیل و قدردانی می شود.

عثمان محمدپرست معروف به عثمان خوافی از بازماندگان دوتارنوازی منطقه خواف است که برای اولین بار در سال ۹۱ در قالب مراسمی با حضور محمود دولت آبادی ضمن تجلیل، از سردیس اش نیز رونمایی شد. همچنین شهریور امسال نیز نخستین کاشی ماندگار خراسان‌ رضوی در راستای حفظ میراث ناملموس کشور از سوی اداره‌کل میراث‌فرهنگی خراسان‌رضوی بر سر در منزل عثمان محمدپرست نصب شد.

مراسم تجلیل از دوتارنواز برجسته خراسان ساعت ۱۹:۴۵ روز جمعه ۱۸ اسفند در آخرین روز هفته موسیقی خراسان در تهران برگزار خواهد شد.

گروه های محلی «پیوند تربت» به سرپرستی عباسعلی اسماعیلی۱۴ اسفند، «ژنده پیل» به سرپرستی احمد شامی شهدآبادی ۱۵ اسفند، «صبا» به سرپرستی خلیل شیری ۱۶ اسفند، «دل شیدا» به سرپرستی غلامحسن سلامی ۱۷ اسفند و «سیمرغ» به سرپرستی میثم قومورلو ۱۸ اسفند به اجرای موسیقی منطقه خود خواهند پرداخت.

منبع: مهر

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید