در پی اختلافات محسن چاوشی و حجت اشرف زاده؛

حجت اشرف زاده: علاقمند به موسیقی محسن چاوشی هستم

0

موسیقی فارس-خواننده موسیقی ایرانی در آستانه انتشار تازه ترین آلبوم خود ضمن تشریح جزییات این اثر از حاشیه های چند هفته اخیری که پیرامون  اختلاف وی  با محسن چاوشی  در برخی از رسانه ها منتشر شده ، سخن گفت.
حجت اشرف زاده خواننده موسیقی ایرانی در آستانه انتشاره تازه ترین آلبوم خود که شنبه 10 مهر ماه در تماشاخانه مهر حوزه هنری رونمایی می شود، با انتشار متنی ضمن تشریح جزییات این اثر پژوهشی از حاشیه های چند هفته اخیری که درباره اختلاف وی با محسن چاوشی در برخی از رسانه ها منتشر شده ، توضیحاتی را ارائه داد.
در یادداشت حجت اشرف زاده آمده است:
« بی پیرایه ترین نغمات برای محتوای آیینی از میان بهترین و خالص ترین صداها در گذشته های نه چندان دور توسط روضه خوانها در ایام شادمانی یا عزا استفاده می شده است. چیزی كه نسل جدید مداح كمتر از آن استقبال كرده است. استفاده از اشعار آیینی  مناسب  در روضه ها و مدح ها، با محتوایی در شأن بزرگان ما ، چیزی است كه امروزه كمرنگ شده و جایش بسیار خالی است . دوستان من  یك پروژه تحقیقی و پژوهشی در این باب از سه سال گذشته و پیش از آلبوم «ماه و ماهی» آغاز كردند كه نغماتی ماندگار از روضه خوان های قدیم را با فرمی جدید به پرده موسیقی و ادبیات امروزی كشیده اند. حال و هوای این اثر مبتنی بر موسیقی و آواز اصیل ایرانی است و نباید آنرا با فضای تنظیم و ساخت آلبوم «ماه و ماهی» مقایسه كرد.
با توجه به ارادت ویژه ام به امام حسین (ع) و آزادگی و آزادمردی ایشان، پذیرفتم با افتخار در این پروژه پژوهشی نقطه ناچیزی باشم و بخوانم.امیدوارم نسل جوان از فعالیت و كارهای پژوهشی بر روی موسیقی كهن كشورمان باز نمانند تا در عین تولید آثار نو و مورد علاقه مخاطبان خویش، قدمی برای حفظ و نشر موسیقی اصیل و كهنمان نیز برداریم و با حمایت از این دسته آثار پژوهشی، حافظ و پشتوانه ای برای هنر این مرز و بوم باشیم.
موضوع بعد كه مایلم به آن بپردازم، ظرفیت فضای مجازی ، قضاوت ها و آسیب های مرتبط با دنیای موسیقی است.
آنچه امروزه از فضای سیاست گرفته تا هنر را دگرگون كرده ظرفیت فضای مجازی ست. اما در همین راستا سو برداشت ها، قضاوت های عجولانه و حتی گاهی سواستفاده از جملاتی خاص، تا گاه فحاشی ،آسیب هایی بر پیشانی و حریم هنر وارد كرده است.
موضوع داغ برای برخی رسانه ها و وب سایتها كدورتی است میان من و محسن چاوشی عزیز كه در همان زمان برطرف شد و تبدیل شد به چیزی كه دیگران به آن دامن زدند. از سوال یك مجری در برنامه «ساعت بیست و پنج» آغاز شد و بعدها بی آن كه من  درجریان باشم در فضای مجازی با عناوین مختلف و داستان پردازی های عجیب شدت گرفت.
از این فرصت استفاده می كنم و برای پایان دادن به این داستان كه بسیاری بیهوده به آن دامن زدند ، اعلام می كنم بنده علاقمند به موسیقی محسن چاوشی هستم. اختلافی وجود ندارد و تمامی ادعاهای دیگر را رد می نمایم و در مقابل پخش شایعات و اكاذیب، قانونی اقدام خواهیم كرد.
و در پایان ، آلبومی با محتوای غزل و ترانه های عاشقانه، در راستای آلبوم «ماه و ماهی»، پس از ماه های محرم وصفر  از من منتشر خواهد شد كه با عشق برای مخاطبان گرانقدرم آماده اش خواهیم كرد.آرزومند بهترین ها برای همه ی هموطنان نازنینم هستم. ارادتمند / حجت اشرف زاده »

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید