در فستيوال بين المللى «كلتيك كانكشن» در اسكاتلند

گفتمان موسيقايى نى انبان ايرانى و همتاى اسكاتلندى اش

0

موسیقی فارس-محسن شريفيان پژوهشگر و نوازنده مطرح نى انبان ايرانى با همراهى حميد اكبرى و اكلو فرامرزى براى شركت در اين رويداد جهانى، راهى فستيوال بين المللى «كلتيك كانكشن» در اسكاتلند مى شوند.
فستيوال بين المللى موسيقى كلتيك كانكشن يكى از معتبر ترين و بزرگترين فستيوال هاى فولك دنياست كه اواخر ماه ژانويه هرسال در شهر گلاسگو برگزار و ميزبان بيش از ١٠٠ هزار نفر از علاقمندان به موسيقى سراسر دنيا مى شود.
در اين جشنواره بيش از سيصد كنسرت برگزار خواهد شد و در بخش جانبى فستيوال، فعاليتهاى متنوعى همچون برگزارى ورك شاپ ها، سخنرانى و … نيز انجام مى شود.
گروه ليان از بوشهر و سه نوازنده ى مطرح اسكاتلندي ديويد شِدِن، گراهام مكنزى و پابلو لافونته در تاريخ ١٤ بهمن كه مهم ترين روز فستيوال و اختتاميه آن است، در سالن «رويال كنسرت هال»شهر «گلاسكو» اسكاتلند به روى صحنه خواهند رفت.
محسن شريفيان كه به تازگى كتاب آموزش نى انبان را منتشر كرده است گفت: علاوه بر اين برنامه گروه ليان جداگانه در روز ٦ بهمن در لندن نيز به اجراى كنسرت خواهد پرداخت. اين برنامه به دعوت مركز مطالعات هنر ايران (Iran Art Research) برگزار مى شود كه بخشى از عوايد آن به نفع زلزله زدگان كرمانشاه صرف خواهد شد.

photo_۲۰۱۸-۰۱-۱۲_۲۲-۴۳-۵۸

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید