موسیقی فیلم پیمان معادی نامزد جایزه «آسیاپاسیفیک» شد

0

در اولین همکاری آهنگساز برجسته‌‌ی یونانی با سینمای ایران

موسیقی فیلم پیمان معادی نامزد جایزه «آسیاپاسیفیک» شد

-فیلم «بمب: یک داستان عاشقانه» به کارگردانی «پیمان معادی» و با آهنگسازی «النی کاریندرو» -آهنگساز مطرح یونانی- به عنوان یکی از پنج نامزد نهایی جایزه‌ی بهترین موسیقی متن دوازدهمین دوره‌ی جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک انتخاب شد.

«ریوئیچی ساکاموتو» آهنگساز ژاپنی ریاست هیات داوران اعطای جایزه بهترین موسیقی متن جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک ۲۰۱۸ را بر عهده دارد. دیگر نامزدهای این جایزه «هری کرگسون ویلیامز» برای ساخت موسیقی فیلم «نفس» (استرالیا)، «هیلدور گونادوتیر» و «یوهان یوهانسون» برای موسیقی فیلم «مریم مجدلیه» (استرالیا، بریتانیا)،‌ «رایان کایابیاب» برای فیلم «پورتره» (فیلیپین) و «عمر فادل» برای ساخت موسیقی متن فیلم «یوم‌الدین» (مصر) هستند.

«النی کاریندرو» که تا کنون ساخت موسیقی آثاری متعددی از «آنجلو پولوس» چون «گام معلق لک لک» (۱۹۹۱)، «ابدیت و یک روز» (۱۹۹۸)، «دشت گریان» (۲۰۰۳) و «غبار زمان» (۲۰۰۸) و … را برعهده داشته، با ساخت موسیقی فیلم «بمب: یک داستان عاشقانه» نخستین همکاری خود را با سینمای ایران تجربه کرده است.

مراسم دوازدهمین دوره جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک روز ٢٩ نوامبر (٨ آذر) در بریسبان استرالیا برگزار خواهد شد و فهرست کامل نامزدهای این رویداد سینمایی روز ۱۷ اکتبر ( ٢٥ مهر) اعلام می‌شود.

«بمب: یک داستان عاشقانه» فیلمی به تهیه‌کنندگی احسان رسول‌اف و پیمان معادی است که لیلا حاتمی، پیمان معادی، حبیب رضایی، سیامک انصاری و سیامک صفری در آن ایفای نقش کرده‌اند. این فیلم در بخش‌های مختلف سی‌و‌ششمین دوره جشنواره فیلم فجر، از جمله موسیقی متن، نامزد دریافت سیمرغ بلورین جشنواره شده بود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید