آيين دومين سال نواي موسيقي ايران

0

موسیقی فارس- پنجشنبه گذشته فرهنگساراي نياوران ميزبان اساتيد ، پيشكسوتان و هنرمنداني موسيقي كلاسيك ايران بود. آيين سال نواي موسيقي ايران كه براي دومين سال پياپي در محل فرهنگسراي نياوران و با حمايت و همياري بنياد آفرينش هاي هنري نياوران برگزار شد، نكوداشتي است از نوازندگان و مدرسان پيشكسوت عرصه موسيقي كه قصد دارد ضمن معرفي و بيان زحمات و سوابق اين اساتيد به تجليل و تشكر آنان بپردازد. علي  جعفري پويان كه خود از نوازندگان فعال و مطرح ويلن نيز هست به عنوان ايده پرداز و دبير اين برنامه اقدام به پايه گزاري و شكل دهي آن به عنوان يك جريان فرهنگي در راستاي حفظ جايگاه نوازنده گان عرصه موسيقي نموده است.
اين برنامه به منظور تجليل از يك عمر فعاليت هنري و آموزشي اساتيدي چون:
روبن طهماسيان،داوود جعفري اميد، رحمت افشار، منوچهر انصاري، منوچهر بيگلري و مرتضي دلشب بود.
پخش گفت و گوهاي كوتاه  ده دقيقه اي از سخنان و هنرنمايي اين عزيزان و اشاره به آثارشان و همچنين حضور اين اساتيد در بخش هاي مختلف برنامه كه با اهداس تنديس ويژه برنامه و هداياي در نظر گرفته شده از بخش هاي اصلي برنامه بود كه با نوازگي هنرمنداني نظير: هوشيار خيام،فرناز خاكپور و امير باورچي ، ايمان جعفري پويان و فواد حجازي جلوه اي دو چندان پيدا كرده بود.
كامبيز روشن روان به دليل حضور در خارج از كشور گفتگويي تلفني را در مورد تجليل شوندگان برنامه در اختيار قرار داده بود كه براي حضار در سالن پخش شد.
رعايت يك دقيقه سكوت و پخش نماهنگي به آهنگسازي رضا روحاني و اجراي مهرداد عالمي نوازنده ويلنسل اداي احترامي بود به جانباختگان حادثه پلاسكو و قهرمانان آتش نشان .
انتخاب درست و دقيق قطعات و تهيه و تدوين مصاحبه هاي تصويري از زحمات آقاي فريد حامدي بود كه گوشه اي از سال ها فعاليت اين اساتيد را به نمايش مي گذاشت.
سخنراني هاي كوتاه آقاي سيد عباس سجادي به عنوان مدير عامل بنياد فرهنگي نياوران و همچنين علي جعفري پويان به عنوان دبير سال نوا اهداف و برنامه هاي آتي اين آيين را بيشتر و بهتر براي حظار معرفي كرد.
حضور پررنگ و ارزشمند مهمانان محترمي چون:
هوشنگ كامكار، فريدون شهبازيان،تقي ضرابي، اسماعيل تهراني ،جاويد مجلسي، ارسلان كامكار، ابراهيم لطفي ،سامان احتشامي، ابراهيم لطفي، وارطان ساهاكيان، كريم قرباني، مزدا انصاري، فرشيد رحيميان، حسن فرهاني، هادي آرزم، اميد نيك بين،مسعود تاجيك و …
كه هر يك به نوعي هم دوره يا شاگرد اين اساتيد بوده اند ، ديداري صميمانه و پر احساسي را در تالار خليج فارس رقم زده بود.
اين برنامه حاصل تلاش علي جعفري پويان و حمايت جمعي از نوازندگان  و اهنگسازان و صدابرداران و حمايتهاي گوناگون عباس سجادي مديريت محترم فرهنگسراي نياوران  بود كه به صورت غير انتفاعي و كاملا شخصي برگزار شد.
سركار خانم ساحل كريمي به عنوان گوينده و مجري و همچنين آقاي محمد حسين مقدس تفرشي مديريت اجرايي اين برنامه را بر عهده داشتند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید