ژوبین عسگریه پرامز بند را همراهی می کند

0

موسیقی فارس-سارا صادقی: ندا بهزادی و مژگان ابوالفتحی از جمله نوازندگانی هستند که به تازگی گروه «پرامز بند» را تشکیل داده اند؛ ندا بهزادی در گفتگوی کوتاه با موسیقی فارس از فعالیت های تازه این گروه سخن گفت.

ندا بهزادی در گفت وگو با خبرنگار موسیقی فارس از گروه پرامز بند گفت: از سالها پیش من و مژگان ابوالفتحی (پركاشنيست) قصد داشتیم كه يك گروه با محوريت ريتم تشكيل دهیم و بالاخره اين كار رو شروع كرديم وگروه پرامز بند را تشکیل دادیم .همه كارهای گروه ايده ، نظر و ساخت و پرداخت من و مژگان ابوالفتحی بود.
وی افزود: قصد داريم در هر قطعه يك ساز مهمان ( سازهای سنتی،محلي و بين الملی) داشته باشيم . نخستین قطعه ما به نام (تند باد) است كه این اهنگ بيشتر جهت معرفی گروه بود؛ در این ترک از ساز ديجيريدو استفاده كرديم ،كه علاوه بر حفظ رسالت اصلي كه بيان ريتمهای مختلف هست يك فضا سازی ملوديك هم داشته باشيم.
این نوازنده در ادامه افزود: ژوببين عسكريه عزيز كه از اساتيد و اولين نوازندگان ديجيريدو در ايران هستند به ما لطف كردند و همراهمان بودند.
بهزادی بااشاره به فعالیت های خود گفت: 19 سال پیش وارد عرصه موسیقی شدم ؛ و با سیامک عزیز زاده و بیژن کامکار ساز دف را دنبال کردم ودرسال ٨٦ ساز درامز رو شروع كردم.تاکنون در گروه های دف و نی استاد كامكار، گروه همنوازان نجمه تجدد، اركستر البرز، گروه تخت جمشيد، ميراث، اركستر اكادميك تهران و… همکاری داشته ام.
همچنین عضو گروه های دختران دريا،كنسرت هنگامه قاضيانی ،كنسرت سيمين غانم و چند گروه بانوان ديگرهم بوده ام.

لازم به ذکر است که مژگان ابوالفتحي بیش از ١٧سال سابقه ي تدريس و اجرا و كنسرت در داخل و خارج از ايران را دارد وی تاکنون با گروههای سيمرغ ، فرياد،نيواك،كوبان ،اهورا،،اواي دوست،اواي مهرباني،اواي زمين،اواي صحرا،دختران دريا،صبا،دات(شهره سلطاني)،هنگامه قاضياني،روزبه نعمت الهي،كامران رسول زاده،محمد زند وكيلي،و… همکاری داشته است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید