«خواب‌های رنگی من» تازه‌ترین اثر «حمید متبسم» چطور شکل گرفت

چالش جدید آهنگساز نام‌دار

0

تازه‌ترین آلبوم حمید متبسم – آهنگساز و نوازنده‌ی برجسته‌ی تار و سه‌تار- در سالِ جاری با 12 قطعه و ژانر موسیقی ایرانی منتشر می‌شود. هم‌اکنون ضبط موسیقی این اثر به پایان رسیده است. این اثر، شامل ۱۲ ترانه در ۱۲ مایه‌ اصلی موسیقی ایران برای سازهای نی، کمانچه، قیچک آلتو، قیچک تنور، سه‌تار، سنتور، تار، بم تار، بربت و سازهای کوبه‌ای آهنگسازی شده است.

در این اثر نوازندگانی چون اردشیر کامکار (کمانچه 1)، پژمان حدادی (سازهای کوبه‌ای)، شهرام غلامی (عود)، پاشا هنجنی (نی)، سیاوش ایمانی (تار)، سمیرا گلباز (بم‌تار)، نوید توسلی (سنتور)، بهار مدیری (قیچک آلتو)، بیتا قاسمی (قیچک تنور)، امیرناصر رنجبر (کمانچه 2) و حمید متبسم (سه‌تار) نواخته‌اند. اشعار این مجموعه که داستان رؤیاهای کودکانه است، سروده‌ی سپیده نیک‌رو» است و سمیرا گلباز به‌عنوان مشاور هنری این پروژه فعالیت می‌کند. صدابرداری آن نیز به عهده‌ آرد انزابی‌پور خواهد بود.

فیلمی که مشاهده می‌کنید، بر اساس طرح و قصه‌ای از «سمیرا گلباز» با قصه‌گویی «سپیده نعیمی» مراحلِ ساختِ این اثر را توضیح می‌دهد. در این اثر «مهناز خطیبی» اشعار را دکلمه کرده و «محمد بحرانی» به عنوان خواننده حضور دارد.

 

منبع : موسیقی ما

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید