نوید گوهری در کنفرانس خبری ارکستر نیلپر؛ موسیقی کلاسیک هم مافیا دارد

0

موسیقی فارس_ سارا تقی نژاد:
نشست خبری گروه ارکستر نیلپر صبح امروز با همراهی نوید گوهری رهبر ارکستر واحسان تارخ مدیر ارکستر این گروه برگزارشد.
ابتدا احسان تارخ از ۱۵ساله شدن تشکیل این ارکستر خبر داد و عنوان کردکه:
قرار بود ما امروز جشن پانزده سالگی این گروه را بگیریم ، اما باتوجه به اتفاقات اخیر کشورمان، ترجیح دادیم که واژه جشن را حذف وبه نشست خبری بسنده کنیم .
همچنین تارخ افزود: گروه نیلپر از سال ۱۳۸۳ تا کنون توانسته گام های محکمی را در رابطه با حفظ موسیقی کلاسیک و تداوم آن بردارد.
ما از امروز تا دوشنبه هفته آینده سه اجرا داریم که ساعت ۸ امشب اولین اجرای ما با عنوان” سفر به گذشته” در تالار رودکی بر روی صحنه خواهد رفت و اجراهای بعدی هم به ترتیب یکشنبه ۲۴ آذرماه با عنوان” مناظر اسرارآمیز” و دوشنبه ۲۵ آذر هم با نام” تراژدی ها” بر روی صحنه تالار رودکی به اجرادر می آید. همچنین برای اولین بار قرار است که ما تمرین گروه خود را به اجرای عموم بگذاریم و علاقه مندان می توانند در روز جمعه ساعت۱۲ونیم بعداز ظهر در تالارحافظ حضور داشته باشند.
احسان تارخ ادامه داد:
ما در طراحی پوستر خود از عکس های عکاسی آلمانی به نام “تام هگن” استفاده کرده ایم.این عکاس آلمانی جوایزی چون: جایزه طراحی آلمان ، جایزه بین المللی آی پی ای ، و جایزه طراحی اروپا در کارنامه هنری خود دارد و ما با تایید رسمی” تام هگن” آثارش را برای پوستر های ارکستر نیلپر استفاده کرده ایم.
نوید گوهری رهبر ارکستر این گروه درباره ی محتوای این ارکستر توضیح داد: که هراجرای ارکستر نیلپر نام بخصوصی دارد.اجرای امشب ما “سفر به گذشته”نام دارد اجرای یکشنبه ما” مناظر اسرارآمیز” و”تراژدی ها” نام آخرین اجرای ما هست.
نوید گوهری ادامه داد:
ما دراین پانزده سال از هیچ جا حمایت نشدیم . متاسفانه موسیقی کلاسیک مانند بقیه ی سبک های موسیقی مافیا دارد .
نوید گوهری درپاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا منظور از این مافیا ، مافیا مالی هست پاسخ داد:
البته من کاری به مافیای مالی و…ندارم منظور من از مافیا این است که مثلا حتما باید آن شخصی که کنسرت دارد دوست و نزدیک من باشد تا بخواهم در کنسرت او شرکت کنم.
الان وضعیتی پیش آمده که همه منتظر این هستند که برایشان بلیط مهمان بفرستیم ومتاسفانه حتی همکاران بنده هم حداقل برای قضاوت و مقایسه ارکستر هم نمی آیند که سطح اجراهای ارکستر را بسنجند.
افتخار من این است که در کنسرت امشب ۷۵ نفر وجود دارند که از سر میل و علاقه خود بلیط تهیه کرده اند و در سالن حضور دارند و قطعا هم من با تمام وجود و باعشق ، کار خودم را برای این عزیزان بر روی صحنه اجرا می کنم.
همچنین احسان تارخ در پاسخ به خبرنگار موسیقی فارس مبنی براینکه چرا تبلیغاتی در رابطه این ارکستر با اینچنین پتانسیل هایی دیده نمی شود و آیا کم کاری از مسئولان روابط عمومی این ارکستر است پاسخ داد:
متاسفانه این ضعف ماست که دقیقا نمیدانیم چگونه تبلیغ کنیم و روابط عمومی قوی نداریم .اگر دوستان بتوانند به ما در این حیطه کمک کنند قطعا مابا روی باز استقبال می کنیم.

در پایان احسان تارخ و نوید گوهری ازعلاقه مندان به آثارموسیقی کلاسیک دعوت کردند که در این سه اجرا این گروه نیلپر را همراهی کنند .
از نوازندگان این ارکستر هم میتوان اشاره کرد به: نوازندگان ویالون: بابک کوهستانی، پویا دهلاری ، مهسان جبیری، آنیتا واحدی، پویا عشقی نژاد، علی علیزاده، مهسا رستمی، وحید حاج میری، فرمهر بیگلو، فرناز دارویی، مرجان فیروز آبادی، سحر ناطقی، پژمان مالکی، پژمان رضایی، نرگس ناجی، آیلین ثقفی
نوازندگان ویولن آلتو: جاوید پناهی، علی یزدی، پگاه فاضلی،نیکی یغمایی، مهسا رحمتی، مینا آقارضایی
نوازندگان ویلنسل: یاسمن گوزه گر، گلسانا شناسایی، ثنا شهمیری، هلیاپورکریمی
کنترباس: محمد علیزاده و آواپورنادر از نوازندگان ارکستر نیلپر هستند که بر روی صحنه در این سه کنسرت ، اجرا می کنند.
علاقه مندان جهت تهیه بلیط می توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید