نیما پناهی ها: به جوزپه وردی وفادار می مانم !

0

موسیقی فارس- به رهبری نیما پناهی ها، آثاری متفاوت از اپراهای جوزپه وردی، در تالار وحدت به روی صحنه رفت.

هفتم دی ماه نود وهفت، تالار وحدت برای علاقمندان اپرای بل کانتو شبی خاطره انگیز بود.

در تازه ترین کنسرت بل کانتو به رهبری نیما پناهی ها، اپراهای ایتالیایی، به زبان ایتالیایی و با تسلط مثال زدنی خوانندگان بل کانتو اجرا شدند و شگفت آور اینکه تمامی خوانندگان این اپرا ایرانی بودند.

ارکستر و کر بزرگ بل کانتو که در سال های اخیر به عنوان تنها اجرا کننده اپراهای ایتالیایی در ایران مطرح و شناخته می شود، امسال نیز با اجرای تازه ترین پروژه خود با نام اپرای ایتالیایی، مورر احترام و استقبال پر شور مخاطبان قرار گرفت.

اولین اجرای اپرای ایتالیایی به تاریخ ۲۳ آذر آنچنان مورد توجه و استقبال طرفداران قرار گرفت که فروش تمام بلیت های کنسرت طی چند روز اول و بدون هیچ تبلیغاتی به اتمام رسید و اجرای دوم به تاریخ ۷ دی ماه تمدید شد.

اپرای ایتالیایی با هنرنمایی خوانندگان کر بل کانتو و نیز درخشش آناهیتا حسین زاده و بتینا هووسپیان و رهبری نیما پناهی ها انجام گرفت. در این اجرا امیر باورچی به عنوان کنسرت مایستر، کسری فریدی نوازنده پیانو، فرناز دارویی نوازنده ویولن، دانیال جورابچی نوازنده ویولا، علی آقا جانی نوازنده ویولنسل، هادی اسماعیلی نوازنده کنترباس، شایان حاصلی نوازنده فلوت، حسام صدفی نژاد نوازنده ابوا، علیرضا خسروی و علیرضا ارجمند به عنوان نوازنده های کوبه ای در ارکستر و کر بزرگ بل کانتو به هنرنمایی پرداختند.

در این کنسرت قطعات متفاوت و زیبایی از اپراهای ناشناخته تر جورپه وردی با قدرت و زیبایی هرچه تمام به اجرا در آمدند تا هر چه بیشتر وفاداری نیما پناهی ها به غول بزرگ اپرا، در برگ های زرین تاریخ موسیقی ایران نقش گیرد.

برنامه آزمون پذیرش خوانندگان بل کانتو، همچنین برنامه جدیدترین دوره کلاس های گروهی سلفژ، در هفته آینده از طریق صفحه رسمی اینستاگرام ارکستر و کر بزرگ بل کانتو به اطلاع علاقمندان خواهد رسید.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید